PÀrast kohtusse kaevamist vÀitis NUVIA asutaja, et Apple vÀrbas oma töötajad

Kahtlus vahel Apple ja PILV (tegelikult ĂŒhe asutajaga) vĂ”itis teise peatĂŒki.

Kuid kÔigepealt vÔtame kokku kÔik juhtunu.

Mitmed endised Apple’i juhid on asutanud ettevĂ”tteid, et vaidlustada Inteli ja AMD kiipe.

Apple ei olnud selle ĂŒle Ă”nnelik ja kaebas ettevĂ”tte tegevjuhi kohtusse Gerard Williams III, sĂŒĂŒdistades teda lepingu rikkumises – ettevĂ”tte sĂ”nul keelati tal NUVIA loomise ajal “kavandamast vĂ”i osalemast konkurentsivĂ”imelises Ă€ritegevuses vĂ”i otseselt seotud Apple’i Ă€ri vĂ”i toodetega”.

Juhid ĂŒritasid protsessi peatada, viidates California seadustele, mis lubavad töötajatel mujal töötades uusi ettevĂ”tteid rajada, kuid see argument ei olnud Santa Clara maakonna kĂ”rgema kohtu veenmiseks piisav.

Praegu on Williamsil Apple’i vastu uus kaebus.

Nagu teatas BloombergĂŒtles ta, et Apple ĂŒritas oma firmal takistada oma inseneride vĂ€rbamist ja NUVIA töötajate vĂ€rbamist.

Selle kĂ€igus töötati tema sĂ”nul vĂ€lja Apple’i tegevus, et “pĂ€rssida uute ettevĂ”tete uute tehnoloogiate ja lahenduste loomist ning vĂ€hendada ettevĂ”tjate vabadust leida rohkem rahuldust pakkuvaid töökohti”.

Ligi kĂŒmme aastat Apple’is veetnud Williams ĂŒtles, et tĂ”stis selle tehnoloogia (pilves elektriserverite kiibid) vĂ€ljatöötamise vĂ”imaluse aastaid tagasi, kuid tegevjuhid Steve Jobs ja Johny Srouji, nĂŒĂŒd suured ĂŒlemused, lĂŒkkasid idee tagasi. riistvara tehnoloogia – nad arvasid, et see vĂ”ib ÔÔnestada ettevĂ”tte keskendumist tarbijaturule.

Williams ĂŒtles ka, et pĂ€rast NUVIA avamist hoiatas Sribalan Santhanam (Apple’i rĂ€nitehnika asepresident) vĂ”imalike tagajĂ€rgede eest, kui algus jĂ€tkab Apple’i inseneride vĂ€rbamist.

Santhanam olevat öelnud, et Apple jĂ€lgib tema vestlusi töötajatega ja personaliosakond kasutas “karmi kampaaniat”, et takistada inimestel Williamsiga rÀÀkimist.

Lisaks ĂŒtles Williams, et Apple tegi kĂ”ik endast oleneva, et loobuda ideest lahkuda ettevĂ”ttest NUVIA avamiseks, sealhulgas pakkumine (mille esitas Srouji) kuue kuu pikkusele tasulisele puhkusele.

TĂ€itevametnik ei nĂ”ustunud ja vĂ”itis oma hĂŒvastijĂ€tupeol iPadi Apple’i tippjuhtide allkirjadega, selgub menetluse viimastest dokumentidest.

Tundub, et see lugu kannab ikkagi vilja …