Pärast kriitikat hakkas “Logi sisse Apple’iga” lisama OpenID Connecti protokolli

SEE “Logi sisse Apple’iga” („Logi sisse Apple’iga”) tutvustati iOS 13 uudistepaketis, mis on turvalisem ja privaatsem viis erinevatesse rakendustesse ja veebisaitidele sisselogimiseks. Selle asemel, et teenusesse oma Google’i või Facebooki kontoga sisse logida, lubab Apple mittejälgimisega sisselogimist, kus kasutaja teab alati täpselt, mida jagati.

Kuid apellatsioon ei ole kriitika suhtes immuunne: Sihtasutus OpenID väita seda “Logi sisse Apple’iga” see kujutab endast turvalisuse ja privaatsuse riski, kui ei järgita institutsionaalseid standardeid – teisisõnu, kuna need on suletud standardid, ei saa kolmandad osapooled Apple’i funktsioone usaldusväärsena kontrollida. Noh … ilmselt kaalub Apple kriitikat.

Hiljuti OpenID ajaveebis avaldatud postituses õnnitles fondi president Nat Sakimura Apple’i protokolli lisamise eest. OpenID Connect peal “Logi sisse Apple’iga”. Tema sõnadega:

Kiidame teie meeskonna jõupingutusi tuvastatud kriitiliste turva- ja ĂĽhilduvusprobleemide kiireks lahendamiseks ning nende rakendamiseks, kui „Apple’iga sisselogimine” on alles testimise etapis. NĂĽĂĽd ei piirdu kasutajad enam sellega, milliseid teenuseid nad saavad kasutada, vaid saavad täielikult usaldada oma turvalisust ja privaatsust.

Täpsemalt öeldes on OpenID Connect “identiteedikiht”, mis kattub OAuth 2.0 protokolliga, mida Apple kasutab. Selle abil kasutatakse autoriseerimisserverit kasutaja identiteedi kontrollimiseks, muutes protsessi turvalisemaks ja kiiremaks.

Sakimura märkis, et kuigi Apple on loobunud fondi mõnest taotlusest, on selle rakendamine “Logi sisse Apple’iga” see pole ikka veel täiuslik. OpenID sooviks endiselt näha näiteks seda, kuidas Apple teeb avastamisdokumendid kättesaadavaks, et olemasolev tarkvara ja teenused saaksid ressursse hõlpsamalt sisestada – mida näib, et Cupertino hiiglane ei kavatse teha.

Apple World Today kaudu