Pärast kuue veerandi kaotusi teenib LG raha mobiilis

LG tutvustas tulemusi sel kolmapäeval. Arvud näitavad negatiivse trendi pöördumist, mis viimase kuue järjestikuse kvartali jooksul on ettevõtte mobiilidivisjonile raha maksnud.

Töötleva mobiiltelefonide divisjoni kasum oli 9,9 miljardit võitu (6,7 miljonit eurot), samal ajal kui 2010. aasta samal perioodil oli 262 miljardit võitu (177,5 miljonit eurot) ja 140 tuhat võitu (94,8 miljonit eurot).

Käive avaldas positiivset mõju kogu kontserni tulemustele, mis möödunud aasta viimase kolme kuu jooksul lõppesid 15,6 miljoni eurose kasumiga. Seda võrreldakse 166,7 miljoni euro kahjumiga samal perioodil ja 21,7 miljoni euroga eelmises kvartalis.

Analüütikud kommenteerisid tootja tulemusi kui märki, et ettevõtte massiline ümberkorraldamine oli mõjukas, kuid selgus ka, et LG oli suutnud oma mobiilsideturu strateegia paika saada.

Ettevõte eeldab, et loovutas oma vähem kasumliku telefonimudeli – mis võimaldas tootlust tõsta isegi kvartalis, kui seadmete mĂĽĂĽk langes 21,1 miljonilt 17,7 miljonile ĂĽhikule – ja teatas heade toodete mĂĽĂĽgist.

Tootja viimase aja suurim edu on LG Optimus (Portugalis LG Maximoks nimetatud seadmete sari) LTE versioonis. Mudelit, mida Androidi operatsioonisüsteem toetab, nähakse otseselt parema tootmistoodanguna, lisades rohkem kui miljonile müüdud ühikule alates selle turule toomisest oktoobris.

LG tulemused on uudishimulikud, pidades silmas ka seda, et need on veel üks märk jõudude tasakaalu olulisest muutusest, mis on viimastel aastatel mobiilsideturgu juhtinud. Varustuse edutegur on muutunud ja peategelane, kellel on võimalus teha täpseid kaadreid ka kasutaja eelistuste piires.

Apple ja Samsung koos kontrollivad nüüd umbes poolt maailma mobiiliturust. Pärast seda, kui Soome tootja püsis aastaid isoleeritud turuliidris, läks Samsung Samsungi vastu maailmaturul tipptasemel Nokiaga kokku (Portugalis oli see juba müük number 1). Kolmandaks tuli LG oma osa suurendamiseks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira