contador gratis Saltar al contenido

Pärast standardi 802.11n ratifitseerimist funktsioneerib IEEE Wi-Fi kiiruse suurendamiseks 1 Gbps-ni

Logo Wi-fi

802.11n-i standardi ratifitseerimine on vaid üks ülesannetest, mille IEEE 2009. aastal lõpule viis. Töötas ka oluliste paranduste kallal, et muuta see tulevastes ülevaates kiiremaks. Inteli ja Apple'i poolt äsja turule lastud tootekomponentidega tehtud katsete motiveeritud muudatuse eesmärk on suurendada nende standardset edastuskiirust maksimaalsel võimalikul määral (600Mbps).

WiFi-logo

Täiustatud riistvara kasutuselevõtu stimuleerimine muudab selle juurdepääsetavamaks, laiendades kiirete traadita võrkude kasutamist kogu maailmas, eriti ettevõtetes, kus neid juba peetakse põhiliseks. Isegi kui Apple ja Intel viivad turule uue WiFi-baasi ja arvutikomponendid, on selle populariseerimine siiski keeruline ülesanne.

Lisaks töötab IEEE ka uut 2012. aastal ratifitseeritavat WiFi-standardit 802.11ac, mida peetakse tehnoloogia oluliseks värskenduseks. Käimasoleva töö peamine eesmärk on lisaks modulatsiooni efektiivsuse suurenemisele 10% võrra pakkuda traadita võrkudele (kasutades 80MHz või kuni 160MHz sageduskanaleid) palju suuremat ribalaiust.

Selle üks peamisi tulemusi on edastuskiiruse suur kasv, mis peaks eeldatavalt jõudma järgmise kolme aasta jooksul 1Gbps. See on kolm korda kiirem kui praegu, kuid siiski ei näita see arengus olulist edu, ehkki tegemist on poolelioleva tööga.

Arvatakse, et vahelduvvoolu standardit saab nüüd kasutada järgmisena joob 2011. aasta lõpuks saab ta lõpliku kokkuleppe alles 2012. aastal.

(elektronisüsteemi kaudu)