Pärast tema esimest edu kasum Super Mario Runiga vähenes

Pärast kuudepikkust ootamist ja agressiivset turundamist on normaalne eeldada, et mänguga kaasnevad suured allalaadimised ja arveldused Super Mario jooks, Nintendost. Tegelikult oli mäng esimese 24 tunni jooksul peaaegu alla laaditud 3 miljonit korda, mis on suurim pood App Store’i ajaloos. Et anda teile idee, Pokemon GO on olnud “ainultEsimesel päeval 900 tuhat allalaadimist (kuigi esialgu oli see saadaval ainult mõnes riigis).

Kuid nende tohutute allalaadimiste edu ei tähenda, et Nintendol oleks vana valemiga võrreldes eeliseid freemium mida kasutavad paljud muud rakendused.

SĂĽgaval sisimas lootsid paljud meist, et Nintendo näitab, et App Store’is on võimalik raha teenida ilma valemit kasutamata freemium, mida nii paljud vihkasid. Algusest peale võimaldab see rakenduse tasuta alla laadida ja mängida mängu World First ilma midagi maksmata ning kui kasutaja soovib omada kogu mängu, siis tehke ĂĽhekordne makse 9,99 dollarit.

Tõsi, see andis suurepäraseid starditulemusi, kusjuures mäng oli esimesel päeval mitme riigi (sh Brasiilias) kõige tulusama tipus. Kuid pärast esialgset eufooriat langes ta edetabelis järjest madalamale.

Analüütikute sõnul on see normaalne. Lõppude lõpuks ostsid paljud inimesed kogu paketi, et mängida ja mängu tundma õppida. Need, kes on juba ostu sooritanud, ei maksa enam midagi ning uute ostude arv kipub vähenema. Kuigi see on kasutajatele hea (pole vaja millegi eest maksta), on see ärimudelina midagi, mis kipub aja jooksul soiku jääma, kui mäng ei paku pidevalt uudiseid.

Seda Pokemon GONäiteks on sisseehitatud mikroostud, mis pole mängus edasijõudmiseks hädavajalikud, kuid mis meelitavad iga päev sadu oste. Uute uudiste (näiteks hiljutiste värskenduste) lisamisega võib ärimudel toimida pikka aega. See tähendab, et see tugevneb freemium suurema kasumi saamiseks, nagu paljud teised mängud on tõestanud.

Lisaks on paljud inimesed kurtnud, et neile esitati kogu mängu eest arveid 10 dollarit. Kuid see pole kellelegi midagi uut, sest täna kurdavad kõik kõige üle: kui mäng on tasuta, koos sisemiste ostudega, kurdavad nad; kui täismäng on saadaval kindla hinnaga, kurdavad nad; ja kui mäng on täiesti tasuta, kuid liiga lihtne lihtsalt seetõttu, et te pole investeerinud piisavasse arengusse, kurdavad ka nemad. Tänapäeva mobiilirakenduse tarbijatele, kes arvavad, et nad kõik peaksid olema tasuta või maksma kõige rohkem 0,99 dollarit, on võimatu meeldida.

Vaatame, mida Nintendo teeb, kui Super Mario Run tulemused langevad lõplikult. Kas ta loob teise maailma, maksab rohkem, et maailma avada? Või pöördutakse valemite poole freemium, kas maksate mängusisese kasumi eest? Nad on öelnud, et nende kuulsate tegelaste mobiilile toomise eesmärk on edendada neid uuele põlvkonnale ja seetõttu peab mäng ka selle populaarse toimimise nimel populaarseks jääma.

Ootame ja vaatame, millised on stseenid selle loo järgmistest peatĂĽkkidest …