contador gratis Saltar al contenido

Pärast Ühendkuningriigis avaldatud survet lubasid Facebook ja eBay tegutseda võltsarvustuste vastu

Pärast Ühendkuningriigis avaldatud survet lubasid Facebook ja eBay tegutseda võltsarvustuste vastu

Suurbritannia konkurentsiasutus Konkurentsi- ja turuhaldur (CMA) on jõudnud Facebooki ja eBayga kokkuleppele võitlemaks selliste rühmade leviku vastu, kes julgustavad e-kaubanduse platvormidel võltsarvustusi kirjutama tasuta toodete või rahaliste auhindade vastu. Ametnik märkis, et Facebook eemaldas seda praktikat soodustades 188 gruppi ja 24 kontot, kusjuures eBay keelas püsivalt 140 kasutajat.

Ametivõimude avalduse kohaselt on digitaalne platvorm võtnud kohustuse tuvastada ja uurida võltsülevaateid ning tegutseda kiiremini ja tõhusamalt. „Facebook nõustus kehtestama tugevama süsteemi seda tüüpi sisu eemaldamiseks. EBay täiustab olemasolevaid filtreid, et tuvastada ja blokeerida võltsarvustusi müüvad kirjed, ”selgitab üksus.

Võltsarvustused on ka Euroopa Komisjoni silmis. 7. jaanuaril jõustus uus reeglite kogum, mille nimi on “Tarbijate uus pakkumine”, mille eesmärk on “tugevdada ja ajakohastada” veebipõhist tarbijakaitset. Seega on kauplejad kohustatud tagama, et loetletud märkused pärinevad „tegelikelt tarbijatelt”.

2019. aasta juunis hoiatas CMA Facebooki ja eBay’t võtma meetmeid “musta turu” võltskriitika leviku vastu. Pärast hoiatust näitas Suurbritannia tarbijaõiguste ühing Who? Uurimine, et Facebook ei astunud piisavalt samme, et peatada e-kaubanduse platvormidel võltsarvustuste kirjutamist soodustavate rühmade levik. vahetada tasuta tooteid või rahalisi auhindu.

Kumba võltskriitika “musta turu” alla sattunud umbes kümnesse Facebooki gruppi imbudes rohkem kui kuu? leidis liikmete arvu dramaatilise kasvu 85 647-lt 105 669-ni. Ühing leiab ka palju igapäevaseid väljaandeid, mis lubavad tasuta tooteid või rahalisi auhindu, umbes 3500 päevas. Ühing näitas, et Facebooki soovitatav algoritm on seotud Amazonis müümisega sisusoovituste lehel.