Parem kui tellimine! – Linux Mint 19.1 beetaversioon

Linux Mint arendajad teatasid, et süsteemi uus versioon on saadaval enne jõule ja et suurepärane pühadekink distro-fännidele, eks? Olen seda beetakuulutuse järel paar päeva testinud ja mul on teha mõned huvitavad aruanded.

On raske öelda, mis Linux Mintil nii suurepäraseks standardiks puudub, võib-olla on “brändi intelligentsus” hea vastus ja me spekuleerime selle kohta palju. See on ĂĽks meie programme YouTube’is, hiljuti Diolinux Friday Show:

Nii nagu Ubuntu on Linuxi maailmas muutunud sama väärtuslikuks kaubamärgiks kui Debian, kas Linux Mint jõuab “teie venna” tasemele?

Mõni päev tagasi andsime välja Linux Mint 19.1 beetaversiooni koodnimega “Tessa”, mis hooldab Ubuntu 18.04.1 LTS baasi ja sisaldab mõningaid parandusi. Selle kanali videost leiate täieliku ĂĽlevaate:

Mis on Linux Mint 19.1-st VĂ„GA HEA?

Mulle meeldib väga Linux Mint, koos Ubuntuga on need muidugi minu lemmikdistro. Rahapaja toetamisel olen alati vaadanud tervet mõistust, mõnel juhul isegi liiga palju, uute standardite vastuvõtmisel, traditsiooniliste asjade muutmisel jne. Kuid versioon 19.1 astub muutuste suunas mitu sammu.

Linux Mint’i juhised ei tohi diskrimineerida mis tahes tarkvara, olenemata selle kasutatavast litsentsist, saate selle kohta lugeda KKK lehel sĂĽsteemist, otse ametlikult veebisaidilt ja see on ĂĽks tegureid, mis mulle projekti toimimise meeldib, kuid selle tööjuhendi keskel on ĂĽks, mis paneb mind paika palun ja ei meeldi samal ajal konservatiivne viis sĂĽsteemi arendamiseks.

Hele kĂĽlg

Linux Mint’i käitumismudel on lihtsalt selleks, et sobitada tehnoloogia ĂĽlistabilasse ja rahva poolt testitud sĂĽsteemi, seetõttu ei näe te endiselt Mintit koos näiteks Waylandi ametliku toega. Te ei näe palju versioone, mis on iga versiooniga rakendatud, need muudatused toimuvad, kuid need on väga järk-järgult.

Tagurpidi on see, et on üsna selge, et süsteem on pikas perspektiivis stabiilsem ja usaldusväärsem.

Negatiivne külg on vist sama lihtne kui helge külg. Uute funktsioonide lisamisel konservatiivsem suhtumine ei jäta süsteemikasutajaid loomulikult mingil määral otsese kontakti uusima avatud lähtekoodiga tehnoloogiaga. Teatud süsteemi komponendid värskendatakse lõpuks normaalselt, näiteks Interneti-brauserid ja nendega seotud.

Kuid kõik muutus

19.1 beetaversioon erineb selles mõttes, võrreldes viimastel aastatel toimunud värskendustega toob see visuaalseid ja funktsionaalseid muudatusi, mida rahapaja puhul harva näeb.

Beetaversioon toob uue viisi töölaua kasutamiseks, mida Linux Mint on teinud alates … hästi… kunagi! Alates esimese versiooni väljaandmisest on töölaua standardne käitumine sarnane Windows XP-ga, mis on määratud menĂĽĂĽs „Start”, rakenduste otseteed ja ĂĽksteise kõrval ĂĽksteise kõrval avanevad aknad, misjärel ilmuvad kohe teavitusala, kalender jne.

Visuaalne Linux Mint Windows XP
Nähakse sarnasusi (ülal Windows XP, allpool Linux Mint Cinnamon)

Vaatamata visuaalide suurtele erinevustele on lihtne mõista, et mõisted on samad. Isegi versioonis 19.1 on see paneel endiselt saadaval neile, kes soovivad seda kasutada, kuid see on andnud võimaluse teisele versioonile, mis on nüüd süsteemi vaikeväärtus.

Uus Linux Mint 19.1 armatuurlaud
Uus kaneeli juhtpaneel – Linux Mint 19.1

Nüüd on ikoonid rühmitatud ja kaetud, nagu Windows 10-s, macOS-is, GNOME-is, nagu see on võimalik ka KDE Plasmas, see tähendab, et see on rohkem kooskõlas kehtivate standarditega, mis suurendab oluliselt ruumi kasutamist, kuigi olen aeg-ajalt varasemate töövoogudega kohanenud loomulikult pole uue standardi vastuvõtmine keeruline.

Selle modifikatsiooni hea kĂĽlg on see, et teostus ei ole “lihtne lĂĽliti”. Kui uurite neid kuvaseadeid, paremklõpsake mis tahes ikooni ribal, minge eelistused >> seadistamine, Näete mitmesuguseid võimalikke käitumistĂĽĂĽpe, mis on suurepärane.

See funktsioon ise ei olnud Linux Mintis paar aastat tagasi täiesti uus Cinnamon Desktopi jaoks on olemas laiendus (standardne Linux Mint liides), mis pakub seda funktsionaalsust, on süsteemi osaks olevate funktsioonide positiivne külg siiski see, et see on nüüd peamisele arendajale lähemal ega lähe kunagi vastuollu kogu liidesega, pealegi tuleb tegeleda süsteemi ametliku osaga , saavad tõlkijad ka oma tööd ilusti teha ja neil on ressursse juba portugali keeles, kõik on naljakad.

“Seda” puudutust pole

Kui saaksin näidata näpuga rahapaja projekti poole, asetades puudused, osutaksin kindlasti kujundusele ja värvipaletile. Mõistan juba piparmündi, kaneeli (kaneeli) ja rohelise suhet, veelgi enam selles sidrunheina värvis, kuid oleme nõus, et millegi tehnoloogiaga seostamiseks on parem värv, võib-olla tahavad nad lihtsalt läheneda millelegi rahulikule, lõdvestunud ja usaldusväärsele. , erinevalt Ubuntust, mis soovib kogu selle oranži tooni juures midagi energilisemat.

See on arusaadav, kuid see ei muuda seda atraktiivsemaks.

Logod vajavad värskendamist, ikoonid peaksid lõpetama rakenduse vaikekujunduse (vähemalt nii palju) muutmise ja see ei kahjusta ka Mint veebisaidi värskendamist.

Vaadake ĂĽle Mint ja minu muudetud versiooni standardversioon:

Linux Mint 19.1 Standard
Linux Mint 19.1 Mofidicate

Öelge mulle, kumba neist soovite kõige rohkem kasutada?

Neile, kes on uudishimulikud, kohandasin teisel pildil kaneeli:

PapĂĽĂĽruse ikooni teema;

GTK teema kohandamine

– laiendus “Läbipaistev paneel”

Muidugi on lihtsalt kaebamine liiga lihtne, nii et sel nädalal saatsin meili Linux Mint projektijuhile Clement Lefebvre’ile, pakkudes abi turundusturunduse osas ja kes teab, proovige ka seda välimust kohandada. Sageli võib paleti muutmine sinakasroheliseks suuresti muutuda. Vaatame, kas meil on vastus, hoidke end blogis kursis ja hoian teid kursis.

Erinevus on kahtlemata detailides, Deepin ĂĽtlema.

Versioonil 19.1 pole kindlat väljalaskekuupäeva, kuid see toob minu jaoks huvitavaid täiustusi ja isegi mõne üllatuse, asju, mida ma projektis näha ei osanud, näiteks seda uut ikoonipaigutust, minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on see palju parem kui tellimine ja vaata, et tellimus oleks hea.

Kui soovite ka beetaversiooni testida, leidsin väga kiire Brasiilia peegel nii et saate selle alla laadida, kuid pidage meeles, et kuigi see on väga stabiilne, on see siiski beeta, nii et vältige selle kasutamist tootmises.

Järgmine!