Pariisis toimub 2019. aastal FIA sertifitseeritud Gran Turismo

Sony on paljastanud, et 2019. aasta FIA poolt sertifitseeritud Grand Turismo sarja esimene otseüritus toimub Pariisis ajavahemikus 15.-17. Võistlus on osa FIA võistluskalendrist ja toob kokku maailma parimad virtuaalsõitjad, kes võistlevad Gabrieli paviljonis koha eest finaalis, mis veel sel aastal toimub.

Üritus toimub eelmise aastaga samas formaadis ja koosneb kahest võistlusest: Rahvuste karikast ja Tootjate sarjast. Selles formaadis saavad virtuaalsed piloodid võistelda individuaalselt, esindades oma riiki või piirkonda Rahvuste Karika üritustel; kuid kuulumine valitud tootjate nimel rahvusvahelisse meeskonda tootjate sarjas.

Gran Turismo looja ja Polyphony Digitali president Kazunori Yamauchi näitab kogu rahulolu asetades Gran Turismo taas FIA sertifitseeritud üritusena, „sest see on parim viis suurepäraste autojuhtide ande austamiseks ja premeerimiseks. GT kogu maailmast ”. Sony sõnul oli eelmise aasta väljaanne edukas.

FIA ĂĽtles spordi asepresidendi Graham Stockeri sõnul eelmisel aastal, et “föderatsiooni ja digitaalse autospordi väärtuste liit on edukas ja selgelt tõusuteel olev teema”. 2018. aasta finaalid toimuvad Monacos, kus meistriks krooniti kõigi aegade esimene Rahvuste karikavõitja Brasiilia noor virtuaalne piloot Igor Fraga (20).