Parima EL-i rekordi saavutamise nimel saab Intel Euroopas tuge

Intel saab konkurentsi kahjustavate tavade eest Euroopa Liidu määratud rekordtrahvide vaidlustamisel suure tõuke. Sel neljapäeval sekkus ettevõtte kaitseks Euroopa Liidu Kohtu peaprokurör Nils Wahl soovitusel.

“Inteli apellatsioonkaebus oma turgu valitseva seisundi kuritarvitamise eest 1,06 miljardi euro suuruse trahvi määramise vastu tuleb rahuldada. See juhtum tuleks edasiseks läbivaatamiseks saata Ăśldkohtusse, ”kaitses ta. Oma avalduse kohaselt ei ole Euroopa Kohus suutnud tõendada, et tehnoloogia poolt teistele ettevõtetele pakutavad maksed on tegelikult konkurentsivastased tavad, nagu pole Lenovoga loodud äritegevus osutunud Euroopa tarbijatele kahjulikuks.

Rootsi treeneri arvamus on vastuolus sellega, mida eurooplased sellistel juhtumitel seisavad, ja võib olla tugev argument sarnastel juhtudel, mis komisjonil on Apple’i, Google’i ja Amazoniga.

Reutersi uudiste kohaselt võtab Euroopa Liidu Kohus juhtumi üle lähikuudel otsuse vastu. Tulemused on üldiselt kooskõlas direktorite nõukogu seisukohaga. Inteli ressursid olid varasemate võimude vastuseisu tõttu maapinnale kukkunud, mis muutis trahvide määramise võimaluse veelgi reaalsemaks.

2009. aastal otsustas Euroopa Komisjon Inteli karistada konkureerivate AMD-de (Advanced Micro Devices) vastu tugeva äristrateegia kasutamise eest, mis seisnes maksmises sellistele tootjatele nagu Dell, HP ja Lenovo Inteli komponentide ostmiseks oma toodetele.