Parimate arvutiteadlaste maailmas on 13 portugali keelt

Platvorm Guide2Research avaldas hiljuti veel ühe numbri planeedi parimate teadlaste maailma edetabeli kohta arvutiteaduses. Tabelis on kuus Portugali teadlast Lissaboni ülikoolist (IST), kaks telekommunikatsiooni instituudist, kolm Coimbra ülikoolist ja kaks Porto ülikoolist.

Üleriigilise tippu juhib telekommunikatsiooni instituudi professor José Bioucas Dias, kes on maailma edetabelis 1168 positsioonil. Teine portugallane on professor Mário Figueiredo (1 408º kogu maailmas) Instituto Superior Técnico’st, tema järel professor João Gama (2 176º kogu maailmas) Porto ülikoolist António Pascoal (2 375º a) kogu maailmas) ja Ana Paiva (kogu maailmas 2 763.), mõlemad Técnicost.

Kokku on nimekirjas 13 portugallast. Pingeread koostatakse Google Scholari h-indeksi (indeks, mida kasutatakse teadlaste töö produktiivsuse ja mõju mõõtmiseks, enim viidatud artiklite järgi) põhjal ning arvestatakse kõigi teadlastega, kelle väärtus on 40 või suurem. IST selgitas, et “nii tsitaatide arv kui ka digitaalsete raamatukogude ja raamatukogude projektis (DBLP) indekseeritud publikatsioonide arv” ning “iga teadlase auhinnad ja eristused”.

teadlased tech “data-title =” tehnoloogia uurijad – 13 portugali on maailma parimate arvutiteadlaste seas – SAPO Tek “> tehnoloogia uurijad

Guide2Research on arvutiteaduse mainekaim teadusportaal. Lisaks sihtrühmale suurema nähtavuse pakkumisele toob see loetelu esile ka piirkonna kõige mõjukamad panused, mis on inspiratsiooniallikaks teadlastele, ärimeestele ja poliitilistele juhtidele.

2020. aasta maailma edetabelit juhib professor Anil K. Jain (Michigani osariigi ülikool). Teise koha sai 1978. aasta Nobeli majanduspreemia laureaat professor Herbert Simon (Carnegie Melloni ülikool), kolmanda koha sai professor Jiawei Han (Illinoisi ülikool Urbana-Champaignis).