Parlament arutas autoriõiguse tugevdamise ettepanekuid

Parlament arutas autoriõiguse tugevdamise ettepanekuid

(2. värskendus) PS valmistub kolmapäeval parlamendile esitama autoriõiguste tugevdamise seaduseelnõu, arvestades uusimate multimeedium reprodutseerimisseadmete ja tehnoloogia pakutavaid võimalusi.

Heakskiitmise korral eiratakse arves praegust kindlat määra, mis on 3% seadme müügihinnast. Summa, mis praegu kehtivalt võetakse, määratakse selle seadme võimega teha või säilitada erakoopiaid, ütles endine kultuuriminister Gabriela Canavilhas, ettepaneku peamine ajend, vahendas ajaleht Público.

Eelnõu sĂĽndis endiselt endises valitsuses ja see hõlmas kõiki ĂĽhendusi ja autorite esindajaid, lisas praegune PS-i saadik, rõhutades, et esmatähtis on kokku leppida “võimalikult kiiresti” – eesmärk, mida peetakse võimatuks. koos JosĂ© SĂłcratese valitsusaja langemisega.

Selle ettepaneku eesmärk on tugevdada erinevate õiguste omajate huve, “luues tingimused õigustatud hĂĽvitise saamiseks seaduslikult kaitstud intellektuaalsete teoste, teenuste ja toodete reprodutseerimise eest, jätkates autoriõiguse ja sellega seotud õiguste (CDADC) artikli 82 reguleerimist”, jätkas Lusa, ajal, kui dokument sai teatavaks.

Sotsialistlik diplom “sätestab, et reĹľiim peab sisaldama lisaks analoogvahenditele ja tugiteenustele ka digitaalseid vahendeid, et tagada õiguste omajatele õiglane ja õiglane hĂĽvitis eraõigusliku paljundamise sotsiaalse praktika tagajärjel tekkinud kahju eest, mida praegune reĹľiim ei taga.”

Tuleb märkida, et Hispaania kiitis hiljuti heaks sellekohased seadusemuudatused, kõrvaldades nn digitaalse kaanoni, mis on audiovisuaalsete salvestusseadmete ja kulumaterjalide kasutajatele kehtestatud lisatasu (mis on olnud vaieldav), mis asendatakse hĂĽvitissĂĽsteemiga ” universaalsem ”.

Nõustumata sotsialistliku parlamendirühma ettepanekuga palus Ansol Vabariikliku Assamblee esindajatel diplomil ebaõnnestuda.

“Vastupidiselt sellele, mida esindaja Gabriela Canavilhas meediakanaliteks nimetas, ei kuulatud kõiki autorit esindavaid ĂĽhinguid, eriti Riiklikku Vaba Tarkvara Assotsiatsiooni, vaatamata selle sama esindaja kui kultuuriministri avalikule pĂĽhendumusele eelmisel kuul. Loodetavasti kuulake meie analĂĽĂĽsi. õigusliku ettepaneku kohta “, ĂĽtles juhataja Rui Seabra pressiteates.

ANSOLi kriitika

ANSOL kritiseeris selle seaduseelnõu esitamise mitut aspekti, mis “koostati selles kĂĽsimuses ainult ĂĽhte kolmest sidusrĂĽhma tĂĽĂĽbist”

Assotsiatsiooni sõnul “kõigis aspektides, kus see juriidiline ettepanek puudutab autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste seadustikku, muudab see asju halvemaks” ja toob näite: “Juriidiliste ettepanekute ja praegu turul praktiseeritud hindade tabeli võtmisel näeme artiklit hindade tõstmise kohta. ĂĽle 300% ”, selgitades, et see on näide, mis selgitab, miks riistvara tootjaid samal teemal Euroopa tasandil kuulda võetakse.

Eelnõus on ka sätted, mis lubavad kollektsionääridel nõuda tasu autorilitsentsiga avalike litsentsidega teoste eest, mis olid varem keelatud, kuna see oli vastuolus litsentsitud teose autorite soovidega.

Rui Seabra jaoks on see PS poolt SPA ja sõprade nimel välja pakutud õiguslik ettepanek raha väljapressimiseks, mida praegu ei saada.

ACAPORi ettepanek

ACAPOR (Portugali audiovisuaalse kaubanduse, kultuuriteoste ja meelelahutuse ühing) teatas oma seisukohast sel kolmapäeval Vabariigi Assamblee täiskogul esitletava projekti osas, märkides, et see on jõudnud kõigi rühmadeni. Parlamendiliikmetel, hariduse, teaduse ja kultuuri komisjonil ning kultuuri riigisekretariaadil on mitu ettepanekut, mille eesmärk on muuta diplom kasulikumaks ja ebaõiglasemaks.

See hõlmab muu hulgas televiisorite edastatud sisu salvestamiseks ja taasesitamiseks mõeldud seadmete liisimise maksude lisamist, et karistada operaatoreid, kes otsustavad teha ettevõtetest isiklikke koopiaid, sundides oma kliente rentima seadmeid, mis on mõeldud peamiselt privaatsete koopiate tegemiseks.

ACAPOR teeb ka ettepaneku eraldada sellest allikast tulu veebipiraatluse vastu võitlemiseks, “sest IGAC ja avalik ministeerium on näidanud, et” ressursside puudumine “on peamine põhjus, miks ta ei tee selles valdkonnas midagi selleks, et võidelda nendega, kes on Portugali loomemajanduse peamine oht”, teatas ĂĽhing pressiteates.

Peale nende ettepanekute rõhutas ACAPOR samas dokumendis ka seda, et nad ei poolda erakorralise reĹľiimi säilitamist isiklikuks paljundamiseks, eelistades, et see “lihtsalt öeldes” tunnistataks kehtetuks. “Isiklikku kopeerimist kasutatakse sageli piraatluse hĂĽvitamise allikana, mitte seadusliku kasutamise hĂĽvitisena, nagu eeldatavasti juhtub.”

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé

Kirjutage märkmeid:

(Esimene värskendus 01.01.2012 18:20) Seda uudist uuendati ANSOL-i reaktsiooniga.

(2. värskendus 04.01.2012 10:40) Neid uudiseid on ajakohastatud ACAPORi positsiooniga.