Parlament kiitis uue autoriõiguse direktiivi alusel heaks vaieldavamad sammud. Kuid siiski on lootust

Paljud üksused jälgivad tähelepanelikult Euroopa Parlamendi õiguskomisjonis hääletamise arengut selle osas, kuidas kavandatav autoriõiguse direktiiv võib internetti mõjutada, ning probleemide avaldamiseks ja kasutajate hoiatamiseks on loodud arvukalt foorumeid. Uute meetmete loojate poolt on eesmärk kaitsta kirjanikke ja ajakirjanikke ning neid õiglaselt hüvitada, kuid see arvamus on küsitav.

„Uudistekirjastajatele ja -artistidele, eriti alaealistele, veebipõhise sisu jagamise platvormide ja uudiste kogujate tugeva praktika tõttu palka ei maksta. See on vale ja meie eesmärk on see parandada. Tehtava töö eest õiglase tasu maksmise põhimõtet tuleb rakendada kõigile, ükskõik kus, füüsilises maailmas või veebis, ”ütles Euroopa Parlamendi liige Axel Voss.

Ootuspäraselt osutus hääletus positiivseks Axel Vossi raporti poolt, mis võeti vastu 14 poolt-, 9 vastu- ja 3 erapooletu häälega. Artiklid 11 ja 13, mis käsitlevad linkide maksustamist ja sisufiltreid, kiitsid komisjoni heaks, kuid nende üle hääletatakse siiski 14. juulil Euroopa Parlamendis toimuval täiskogul.

„See hääletus on esimene samm parlamendi menetluses Interneti-väljakutsega toimetulekuks asjakohaste autoriõiguse seaduste vastuvõtmiseks. Uusim infoühiskonnas autoriõigustega tegelev seadus on enam kui 17 aastat vana ja Internet erineb tänapäeval põhimõtteliselt 2001. aasta omast, ”meenutab vilepuhuja.

Paljud usuvad, et see, kuidas uued suunised rakendatakse, võib mõjutada meie teada olevat Interneti-mudelit, öeldes, et isegi populaarsed meemid saab keelata ja meedia võib nõuda neilt lingi avalikustamise eest tasu. uudised, teiste laialdaselt jagatud näidete hulgas, kuid fakt on see, et enamik kodanikke ei mõista selle teema olulisust.

Vaatamata positiivsele hääletusele on lootust, et laiem arutelu Euroopa Parlamendi täiskogul võimaldab muuta kõige vastuolulisemaid meetmeid. Ja enne Euroopa Parlamendis toimuvat lõpphääletust, mis peaks toimuma alles selle aasta detsembris, on Euroopa Nõukogu ja Euroopa Parlamendi vahel veel kokkulepe.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega.