Partnerid annavad rohelise tule ja Apple valmistub 5 nanomeetrise kiibi ehitamiseks

Partnerid annavad rohelise tule ja Apple valmistub 5 nanomeetrise kiibi ehitamiseks

Info pärineb DigiTimes tuleks vaadata võimalikult suure kahtlusega. Seda seetõttu, et sõiduk on uudistemasin ja lisaks mõne asja parandamisele on sellest palju puudu. Sellel tänapäeval on aga isegi asjade loomuliku arengu jaoks palju mõtet, seega tasub seda siin kommenteerida.

Sõiduki andmetel valmistab Taiwani Semiconductor Manufacturing Company selle käigus ette A-seeria kiipide (mida kasutatakse peamiselt iPhone’is ja iPadides) tootmist. 5 nanomeetrit. Idee on selles, et 2020. aastal turule toodud iPhone’id on esimesed, mis uut tehnoloogiat tutvustavad – praegu toodetakse kiipi 7 nanomeetrise protsessina ja see peaks selliseks jääma ka 2019. aastal. DigiTimesKujundusinfrastruktuur on valmis, mis vabastab Apple’i selles protsessis ise kiibi kujundamise tööga alustama – arvestades, et kogu projekti eest vastutab Apple ja et kiipe toodab ainult TSMC.

Lisaks praeguse põlvkonna kiipide 1,8x suuremale loogilisele tihedusele näitab eeldatavasti 5 nanomeetrine protsess kiiruse ja energiatõhususe märkimisväärset paranemist – see on eriti kasulik tulevikus, kus 5G tehnoloogia ja tehisintellekt muutuvad ĂĽha olulisemaks.

TSMC on praegu ainus Apple’i A-seeria kiipide tarnija ja on teinud head tööd, jättes endast maha sellised suured konkurendid nagu Samsung. Kuigi see on keskendunud 5 nm protsessile, ei piirdu see sellega: idee on see, et aastaks 2022 toodetakse kiipe 3 nm protsessis.

Nanomeeter on neile, kes ei tea, meetermõõdustiku pikkuse mõõtühik, mis vastab 0,000000001 meetrile (millimeetri miljondikud või meetri miljondikud).

9to5Mac kaudu