Patrick Drahi: “Me ei nõustu selle trahviga ja teeme kõik endast oleneva, et seda mitte maksta”

Brüssel määras Altice grupile ühise edasiliikumise eest raske trahvi Portugali telekommunikatsioonioperaatori PT Portugal ostenne komisjoni teatise või loa kinnitamist.

Lissabonis katoliku ĂĽlikooliga partnerluse nimel garanteeris Patrick Drahi täna, et Altice teeb kõik endast oleneva, et maksmata jätta 124,5 miljonit eurot – arv, mida EĂś põhjendab sĂĽĂĽteo tõsidusega ja mille eesmärk on takistada teisi ettevõtteid konkurentsieeskirju rikkumast.

“Esiteks, ma ei tea, kuidas Euroopa Komisjon selle väärtuse saavutamiseks arvutusi tegi, ja teiseks ei ole me tõesti selle otsusega nõus, seega läheme trahvide edasikaebamiseks kohtusse,” ĂĽtles Altice’i asutaja ajakirjanikele kõrvalt. vahele segama tehnoloogiainnovatsiooni ja ettevõtluse keskuse avamine, katoliku ĂĽlikoolis.

Samuti usub Patrick Drahi, et Altice ostab TVI, hoolimata sellest, et veebruarist alates on uuritud umbes 440 miljoni euro suurust tehingut ja see nõuab konkurentsiametilt (AdC) rohelist tuld.

“See on midagi, mis on minust sõltumatu ja mitte miski, mis mu enesekindlust muudab,” ĂĽtles Franco-Israel ja lisas, et “reguleerival asutusel on kõik võimalused laual, nii et võime ainult oodata otsust”.

Eelmise nädala lõpus esitas Altice konkurentsiametile kaheksa kohustust tagada, et reguleerivad asutused ei takistaks enam meediakapitali ostmist.

Mõned neist ettepanekutest hõlmavad kanali ainuõigust, sõltumatute isikute loomist, et kontrollida võetud kohustuste täitmist, ja ettevõtte autonoomiat erinevates ettevõtetes. Ettevõtetest mõjutatud konkurentidel, sealhulgas NOS-il, Vodafone’il, Impresal ja RTP-l, on ettepanekute kommenteerimiseks aega kuni 21 minutit.

Mis puudutab kolme tuhat telekommunikatsioonitorni, mida Altice mĂĽĂĽb Portugalis ja mis peaks ettevõtte jaoks eeldatavasti tootma kaks miljardit eurot, siis Patrick Drahi eeldas, et tegemist on äriga, mida “tõenäoliselt poleks juhtunud, kui poleks olnud häid hindu”.

Mis puutub ostuhuvilistesse, siis Altice asutajad olid selgitustes harva, öeldes vaid, et “neid on üle 10” ja nad pidasid seda ettevõtet “pikaajaliseks kinnisvarainvesteeringuks”.

KĂĽsimusele, kas kontserni ettevõtte mĂĽĂĽk Prantsusmaal on reaalsus, nagu teatasid riigi ajalehed, vastas Drahi, et “ei tohiks uskuda kõike, mida ajalehtedest loetakse”. “Alustasin oma äri Prantsusmaal, ma ei mĂĽĂĽnud ​​seda ja polnud võimalust seda teha,” selgitas ta.

Altice’i rĂĽhma asutajad olid kohal uue tehnoloogilise innovatsiooni ja ettevõtluse keskuse avamisel CatĂłlica-Lissabonis, projekti sai Patricku Fond ja Lina Drahi.

Toimetuse märkus: neid uudiseid uuendatakse konverentsi ajal. Viimati uuendatud kell 21.05.