PC-ostude allalaadimine jätkub tahvelarvutitega, mis on üha soovitavamad

2013. aasta jaanuarist märtsini müüdi kogu maailmas 76,3 miljonit arvutit, mis on 14% madalam kui eelmise aasta samal perioodil, selgus IDC sel neljapäeval avaldatud andmetest. Mõni hetk hiljem esitas Gartner ka oma konto, mis oli küll veidi positiivsem, kuid näitas veidi julgustavat 11% langust.

IDC puhul on näitajad kõige halvemad, sest 1994. aastal hakkas tööstus eeskuju järgima ja 2013. aasta esimesed kolm kuud tähendasid neljandat järjestikust kvartali langust.

Praegune majanduskliima, mis on põhjustanud ettevõtetes viivituse oma arvutivarustuse ajakohastamises, ning asjaolu, et me oleme üha enam “mobiilsed”, eelistades tahvelarvutite või isegi nutitelefonide formaate, ei ole seotud registreeritud arvu langusega.

Lootused Windows 8 saabumisele turu edendamiseks on osutunud valedeks, märgib IDC, mainides, et Microsofti operatsioonisüsteemi uued funktsioonid võivad potentsiaalsed sidusrühmad kõrvaldada, kartes investeeringuid, mida võib-olla vaja teha puutetundlikele masinatele (kuigi Windows 8 töötab tavalistel arvutitel) või pole liidese tasemel tehtud muudatustega rahul.

Lenovo saab HP-lt turuosa

Tootjate hulgas on Lenovo ainus, kes suudab säilitada müügimahud, mis on identsed 2012. aasta samal perioodil registreeritud müügimahtudega, mis võimaldab vähendada vahet kõige otsesema konkurendi HP-ga.

HP on endiselt maailma suurim arvutitootja, kuid selle aasta esimese kolme kuu jooksul vähenes müüdud üksuste arv 24%. Nii vähenes turuosa kahe protsendipunkti võrra 17,7 protsendilt 15,7 protsendile.

Teiseks müüs Lenovo China 11,7 miljonit masinat, mis garanteeris 15,3% -lise turuosa, võrreldes 2012. aasta sama perioodi 13,2% -ga. Langes vastavalt Dell, Acer ja Asus. , 10,9%, 31,3% ja 19,2%. kahekohalises järjekorras.

Märkmete kirjutamine:

Teave Lenovo poolt analĂĽĂĽsitud perioodil mĂĽĂĽdud seadmete arvu kohta on parandatud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi