Peale Facebooki: WhatsAppil on nĂĽĂĽd ka katastroofiabi

Meil, kes elame Brasiilias, on vedanud – vahepeal Palju probleem – viibimine riigis, mida see sageli ei mõjuta looduskatastroofid. Kuid me pole selle suhtes täiesti immuunsed: arvestades aasta eri osades toimunud ĂĽleujutusi ja pimedaid põuasid või tragöödiaid, mis on vähem looduslikud kui Minas Geraisi tamm, oleme ka tõsises ebaõnnes.

Sel põhjusel teatas hiljuti uudsus Facebook väärib tähelepanu. Nüüdsest integreerub maailma suurim sotsiaalne võrgustik Mis on valesti oma tööriistas katastroofiabivõimaldab kasutajatel pakkuda ohvritele abi oma profiilide kaudu ja suhelda nendega otse messengeri kaudu.

Kui te pole kunagi katastroofiabi tööriista kohanud, töötab see ĂĽsna lihtsalt. Kui teie piirkonda tabab hädaolukord, saate pakkuda ohvrile Facebookis abi lihtsa postitusega oma ajaskaalal – mainige tekstis täpselt, mida te pakute (näiteks tuba majas, toidukaubad või riided) ja kannatanud inimesi saab teiega otse ĂĽhendust võtta.

Kui varem sai seda kontakti luua ainult Facebook Messengeri kaudu, siis nĂĽĂĽd laiendab Mark Zuckerbergi võrk funktsionaalsust ka WhatsAppile – mis on kuulsat arvestades suurepärane TĂĽli see on paljudes riikides (sealhulgas Brasiilias) enim kasutatav suhtlusvahend.

Uued omadused

Integreerimine WhatsAppiga ei ole katastroofiabi tööriista ainus uudsus. NĂĽĂĽdsest saavad kasutajad peale abi pakkumise ka avalikkusele kättesaadavaks teha teavet mida nad peavad oluliseks – näiteks hoonete varisemine või teede sulgemine. Samuti on võimalik postitustele lisada ka fotosid ja videoid (varem oli võimalik sisestada ainult teksti).

Lisaks on Facebook teatanud, et nad hakkavad jagama katastroofikaart (mida värskendatakse reaalajas ja hallatakse organisatsioonide ja kasutajate andmetega) koos valitsusorganisatsioonide ja -asutustega. Sellega saavad ametlikud pääste- ja abiteenistused kasutada võrgu teavet kiiremaks ja tõhusamaks tegutsemiseks.

Nende tööriistade uued funktsioonid on juba saadaval – ja nii palju kui on lootust, et meil pole vaja neid kasutada, on hea teada, et need on juba meie seas.

TechCrunchi kaudu