contadores estadisticas Saltar al contenido

Peate oma nutitelefoni protsessorile rohkem väärtust andma; tea miks

Alates aku kestusest ja lõpetades kvaliteetsete fotodega on kõik nutitelefonis protsessori juhitavad. Saage aru, miks peaksite seda väikest kiipi tänama

"Oluline on silmale nähtamatu". Kuigi töö fraas 'Väike prints', mille autor on prantsuse kirjanik Antoine de Saint-Exupry ja mida kasutatakse romantilisemas kontekstis, see kehtib ka nutitelefon: kuna kõik, mida oma mobiiltelefonis hindate, olgu see siis suure eraldusvõimega ekraan, erinevate funktsioonidega kaamera või aku, mis paneb päeva lõpuks jõudma, on sellepärast, et kiip seadmesse peidetud.

Kuigi see tundub ilmne töötleja mis tahes nutitelefoni kõige olulisem komponent, sest see on tema otsustada mis tehnoloogia see seade toetab. Lisaks näitab protsessor ka seda, kuidas kiire ja tõhus Teie nutitelefon tegeleb aga konkurentidega, keerukamad kiibid teevad tavaliselt seda, mida teised on teinud, kuid see on parem.

Ilma protsessorita või ilma üsna keeruka protsessorita ulatuvad funktsioonid kaugemale lihtne täitmine ka operatsioonisüsteem ja rakendused ei tööta. Teie andmeid pole võimalik salvestada turvalisus või on keskmise funktsiooniga alati aktiivne, Kuidas Siri ja Google'i assistent. Samuti pole Internetti võimalik sirvida, sest SoCs (Kiibisüsteem, inglise keeles) ühendab kuni modem oma mobiiltelefoni.

See mõjutab teie nutitelefoni funktsioone ja hinda

Apple M7 protsessorM7 töötleb andmeid iPhone 5S andurilt; Aastaid hiljem lisati selle funktsioon protsessorisse

Välja arvatud väga spetsiifilised kiibid, näiteks M7 kaasprotsessor, vastutab liikumisandurite andmete arvutamise eest iPhone 5S, on peaaegu kõik teie nutitelefoni funktsioonid keskendunud protsessorile. CPU tegelikult ei koosne tavaliselt ühest kiibist, vaid a-st korraldage need. mõiste "Süsteem kiibil"Või"SoC", Nagu me eespool rääkisime.

SoC-s meeldib Snapdragon 865, mis on vähem kui 5 senti, on võimalik leida üksus, kes vastutab selle eest graafika töötlemine (lugege kõike, mida ekraanil näete), südamike töötlemine, mida ma ütleksin, kui teie nutitelefon nelik, heks või kaheksatuumaline, seda pildiprotsessor, mis haldab kaamera jäädvustatud signaali ja rohkem.

SD865 kasutab välist modemit 4G ja 5G jaoks; Nimega X55 seab see kiibid kasutavatele seadmetele mõned piirangud

Aastast aastasse integreeritakse töötlejad üha enam rohkem lõbu. Integreerides ressursse, mille funktsioneerimiseks oli varem vaja muid komponente, säästeti lisaks saamisele ka energiat kiirus, funktsiooni.

Millal 4G alustades nutitelefonides rakendamist, on tavaline, et modemeid ei sisestata protsessorisse. Fakt, et võrku opereeritakse kiibiosal, tähendab muude piirangute hulgas ka suuremat energiakulud. Täna koos juurutamisega 5G, ajalugu kordub: Snapdragon 865 Valmis 5G jaoks, kuid tehke seda koos kiibivahendid.

See skeem näitab kõike, mis koosneb Snapdragon 865-st, loomulikult mõõtkavas välja

Ja täiendavate kiipide vastuvõtmine ei ole 5G nutitelefonide jaoks tingimuseks, kuna kogu võrk Snapdragon 865, k.a. 4G vastuvõtja, See on modemis, mis asub väljaspool protsessorit. See tähendab ka seda, et komponent tarbib rohkem ruumi, sundides nutitelefoni kiibiga suuremaks muutuma ohverdamine muud sektsioonide suurused, nt aku.

Lisaks, nagu kõik SD865-ga varustatud mudelid Nõutud 5G, see peab neid ka rohkem muutma kallis. Kuigi see uus võrk on mõnes riigis tegelikkusest kaugel, nt Brasiilia..

Protsessor näeb ette ka tulevasi funktsioone

See reklaamvideo Exynos 980 jaoks näitab Samsungi uusimaid kiibivõimalusi

Mitte meie Qualcomm mis teeb nutitelefonide protsessorid. Ehkki see jääb kõige rohkem meelde, on oluline seda rõhutada Samsung teeb ka ?etoone Exynos, mis täiendab mitmeid mudeleid Brasiilias, et Huawei kasuta oma rada, Kirinja Apple ta väitis alati, et asjaolu, et ta töötas oma protsessori, andis talle konkurentsi ees eelise.

Qualcommi puhul kavandasid Samsung ja Huawei ühe kiibi kasutamiseks mõned nutitelefonid , mis on välja antud aastaringselt, mõnikord erinevate kaubamärkide kaudu, mis tähendab isegi seda, et protsessor peab seda tehnoloogiat toetama pole saadaval turul, nagu 200 megapikslit ja videosalvestus 8K. Ehkki me ei näe 2020. aastal selle võimalusega midagi, näevad Snapdragon 865 ja Exynos 990 Ma olen Valmis neile.

Apple A13 Bionic - protsessor - kiip - SOCApple kavandas iga A13 Bionicu Tome, andes teile piiramatu kontrolli kiibide võimaluste üle

Sama tegur seletab asjaolu, et nutitelefonide mõned funktsioonid on erinevad võrdne: kui kõik on varustatud sama protsessor, on täiesti võimalik, et kõik toetavad selle kiibiga kiiret laadimist, mängude renderdamist ja muid tehnoloogiaid. Mis vahet teeb, on see muud komponendid ja kuidas iga tootja neid kasutab.

J jaoks Applepigem filosoofia erinevad: kuidas ettevõttel on täielik kontroll oma tootmise üle, teades hoolikalt kõiki komponente, mis täiendavad järgmist iPhone ja iPad, võib see ainult vajalikku veelgi suurendada. Selle tulemuseks on protsessor, mis on varustatud kõigi seadme funktsioonide ja suurema energiatõhususega.

Selle fakti kõrval tarkvara Seda teeb ka sama ettevõte, kes mõjutab seda, kuidas protsessor operatsioonisüsteemiga hakkama saab. Selline põhjus lubab endiselt Ma uuendamine oma seadme poolt rohkem aega.

Kuidas valida teie jaoks parim protsessor

Qualcomm avaldas äsja ka Snapdragon 765, vahendajaprotsessori, mis toetab juba 5G ja millel on mängude turboülelaadimisega graafika

Erineb sellest, mis edasi saab arvuti, kus näeme sama sülearvuti mudelit erinevate mälu- ja töötluskomplektidega, müüakse nutitelefone ühena suletud pakend. See tähendab, et kui tootja soovib müügi õnnestumist, varustage seade sellega parim protsessor võib-olla hinnaklassi jaoks on ka erandeid.

Paljudel juhtudel on tootjatel võimalik tähtsusjärjekord seada muud esemed, näiteks ekraan, kaamera või valmis. See juhtub peamiselt Belgias sissepääs ja vahendaja, kuna lõpphinna ja seadme maksumuse tasakaalu on keerulisem saavutada. Selles olukorras on hea olla ühenduses analüüsimisega ning siit väljuva käivituse võrdlemisel ja analüüsimisel Showmetech; Seadme jõudluse hindamisel arvestame alati seadme hinda ja konkurenti.

Valides, millise SoC-ga teie nutitelefon järgmise saab, pidage sammu mitme detailiga

Niisiis, peale selle, kui palju tuum kui teil on kiip ja millist kiirust on võimalik saavutada, on oluline tähele panna ressurss võrreldes varasema soC-ga, sama kategooria muidugi ja suurendama: olgu see jõudluse või efektiivsuse osas. Üks tõhususe indikaator on litograafia, mida võib mõista kui kaal kus toodetakse protsessori komponente.

Põhimõtteliselt kui palju väike litograafia, pealegi transistorid saab sisestada sama suurusega kiipidele. Transistori korrutamine, lisaks protsessori valmistamine kõige võimsam, võimaldades sellel töötada madalamal sagedusel, mis omakorda kajastub rohkem energiatõhusus. Kaasaegsem arhitektuur on tavaliselt olulisem kui suurem arv südamikke või kõrgem töösagedus.

Kirin 980 - protsessor - SOC - mikroskoopMicroscpio paljastas Huawei Kirin 980 arhitektuuri

Näiteks, kas olete seda kunagi märganud? eelmisel aastal mobiiliturul on protsessor umbes 2 GHz maksimaalne kiirus, kuid kas see ikkagi ületab igal aastal? Selle põhjuseks on tööstuse püüdlused kaevandada rohkem jõudlust iga kord vähem energiatarbimist.

Kuid sina, pöörake tähelepanu töötleja enne nutitelefoni ostmist? Kommenteeri ja suhelge meiega, kasutades allolevat kasti.

Via: CNET