Pedro Veiga esitas PGR-is kaebuse .pt domeenihalduse ĂĽhenduse kohta

Mai alguses CNCS-i koordinaatori kohalt lahkunud Pedro Veigat kuulatakse täna põhiseaduskomisjonis, Vabariigi Assamblees, tema lahkumise põhjustest ja üks neist on täitmata lubadused, nõudis ta teadusministrilt domeenide haldamise jätkamisel. pt CNCS-le.

Ajakirjanikele ĂĽtles pärast kohtumist professor, keda peetakse ĂĽheks Interneti pioneeriks Portugalis, et “kodanikuna” on tal “kohustus teatada seadust rikkuvatest olukordadest”, ĂĽtles Lusa. Ja seepärast korraldab ta Interneti-domeenide haldamise eest vastutava eraĂĽhingu DNS.pt prokuratuuris näituse „faktid, mida toetab dokumentatsioon”. “Ma ei esitanud kaebust, teatasin faktidest, mida tõendavad dokumendid,” ĂĽtles ta.

Pedro Veiga, kuigi ta ei andnud oma nime, ütles, et DNS.pt president Luísa Geifão tegi miitingu liikmena ettepaneku, et tema kohtaks olevate direktorite nõukogu palgad koguneksid kahele kohale. „Esimesel koosolekul” teatas ta: „ta tuli üldkogu liikmena tegema ettepanekut üldjuhtkonna palgaks, millest üks oli tema jaoks”. “See on palk, mida ma väldin liigitamisest, kas see on kõrge või madal. Probleem on mudelis, kuidas seda tehakse, ”lisas ta.

“See on tõsisem juhtum kui RarĂ­ssimas”, kvalifitseerib ta, viidates assotsiatsiooni juhtumile, kus president Paula Brito ja Costa kahtlustasid eeskirjade eiramist.

Lisaks vaidlustas CNCSi endine koordinaator asjaolu, et .pt domeeni haldamisest kogutud vahendeid kasutati Lissaboni kesklinnas Picoases asuva peakontori ostmiseks “2,5 miljoni euro eest”, kus nad töötavad. 18 inimesest. Pedro Veiga jaoks tuleks neid vahendeid “kasutada avalikel eesmärkidel”.

2014. aastal loodud CNCS on riiklik küberjulgeolekuamet ja selle missiooniks on aidata Portugalil küberruumi vabalt ja ohutult kasutada, koostöös avaliku ja erasektori üksustega turvaküsimustes.