Pensacola: Apple ei loo FBI jaoks tagaukse terroristlikele iPhone’idele juurdepääsuks

Alles eile õhtul täiendasime oma aruannet Saudi Araabia snaiprist, kes tappis õhubaasis toimunud rĂĽnnakus kolm inimest. Pensacola (Florida, Ameerika Ăśhendriigid), tõi teavet, et Ameerika Ăśhendriikide peaprokurör, William Barr, tunnete kaasa FBI ja paluge Apple’il avada terroristi iPhone.

Apple on öelnud, et teeb ametivõimudega koostööd ja annab neile kogu olemasoleva teabe Mohammed Saeed Al-Shamranija et ta on valmis jätkuvalt aitama nii palju kui võimalik.

NĂĽĂĽd, reageerides FBI, Barri ja tarbijate survele, kes arvavad, et see peaks iPhone’i avama, on Apple avaldanud selles kĂĽsimuses täiendava avalduse – avaldas BuzzFeed.

See on meie tasuta tõlge:

Meil on väga kurb kuulda traagilist terrorirünnakut USA armee liikmete vastu Floridas Pensacolas Naval Air Stationis 6. detsembril. Austame korrakaitseametnikke ja teeme regulaarselt koostööd kõigi riikide politseiga nende uurimisel. Kui ametivõimud palusid meie abi, töötas meie meeskond kiiresti, et pakkuda neile meie käsutuses olevat teavet.

Lükkame tagasi iseloomustuse, et Apple ei osutanud Pensacola uurimisel olulist abi. Meie vastused nende taotlustele alates rünnakust on olnud õigeaegsed, põhjalikud ja jätkuvad.

Tunde pärast FBI esimest taotlust 6. detsembril kogusime uurimisega seotud ohtralt teavet. 7. – 14. Detsembrini saime kuus täiendavat juriidilist taotlust ja esitasime neile teavet, sealhulgas iCloudi varukoopiad, kontoandmed ja mitme konto tehinguandmed.

Vastame igale taotlusele lĂĽhidalt, tavaliselt mõne tunni jooksul, jagades teavet FBI kontoritega Jacksonville’is, Pensacolas ja New Yorgis. Taotluse tulemusel saadeti palju gigabaiti teavet, mille me uurijatele saatsime. Iga kord vastame neile kogu olemasoleva teabega.

FBI teatas meile alles 6. jaanuaril, et vaja on täiendavat abi – kuu aega pärast rĂĽnnakut. Alles siis saime teada teise iPhone’i asukohast, mis oli seotud uurimise ja FBI võimetusega mõlemale iPhone’ile juurde pääseda. Alles 8. jaanuaril saime kohtukutse seoses teise iPhone’iga seotud teabega, millele vastasime mõne tunni jooksul. Kiire tegutsemine on teabele juurdepääsemiseks ja lisavõimaluste leidmiseks hädavajalik.

Jätkame koostööd FBI-ga ja meie insenerimeeskond kohtus hiljuti täiendava tehnilise abi pakkumiseks. Apple austab sügavalt büroo tööd ja teeme kõvasti tööd, et aidata teil seda traagilist rünnakut meie rahva vastu uurida.

Me ütleme alati, et sellist asja pole olemas tagauks ainult headele inimestele. Tagauksed neid saavad kasutada ka need, kes ohustavad meie riiklikku julgeolekut ja meie tarbijaandmete turvalisust. Täna on ametivõimudel andmetele ligipääs rohkem kui kunagi varem ajaloos, nii et ameeriklased ei pea valima nõrga krüpteerimise ja täielike uurimiste vahel. Arvame, et tugev krüptimine on meie riigi ja kasutajate andmete kaitsmiseks hädavajalik.

Teisisõnu, Apple’i seisukoht selles juhtumis pĂĽsib täpselt sama, mis oli neli aastat tagasi, kui tema ja FBI vahel toimus tohutu kokkupõrge San Bernardino linna rĂĽnnaku ĂĽle. Sel hetkel loobus FBI juhtumi lõpuks (loe: see leidis uue viisi iPhone’i avamiseks).

Satya Nadella nõustub Apple’iga, et “tagauksed nad on halb mõte. Microsofti tegevjuht ĂĽtles eile New Yorgis ajakirjanikele rääkides, et see pole parim viis probleemi lahendada.

Ilmselgelt oleks FBI töö neil juhtudel olnud lihtsam, kui krĂĽptimist ei oleks olnud. Kuid kokkuvõte on see, et teatud selliste juhtumite huvides loobume kõik oma privaatsusest / turvalisusest – kogu aeg. Keeruline.