Phil Schiller räägib intervjuus uuest MacBook Prost ja liblika klaviatuuri tulevikust

Pärast mitu kuud kestnud spekulatsioone on Apple lõpuks paljuräägitud päeva välja andnud 16-tolline MacBook Pro mõningate uute funktsioonidega – peamine, klaviatuuri tagasitoomine võidukalt käärimehhanism, siin seda nimetatakse Maagiline klaviatuur (jah, see tekitab segadust Apple enda mĂĽĂĽdavate väliste klaviatuuridega).

Ja nagu te juba teate, alustas Apple sisukaid intervjuusid ettevõtte juhtidega. See aeg pole erinev: Phil Schiller, Apple’i ĂĽlemaailmse turunduse asepresident, rääkis CNET uue MacBook Pro, selle klaviatuuri ja mõne muu aspekti kohta.

Juhid kinnitasid, et ettevõtte uusimas loomingus loobuti kritiseeritud liblikamehhanismist, mis on olemas kõigis eelmise aasta MacBookides, ja märgivad Schilleri arvutatud millimeetrilist retoorikat liblika klaviatuuride põhjustatud probleemide mittetunnustamisest.

Nagu teate, leiutasime mõned aastad tagasi uue liblikmehhanismiga klaviatuuritehnoloogia ja debĂĽteerisime MacBookis. See teeb mõningaid asju tõesti hästi, näiteks iga nupu jaoks stabiilsema platvormi loomine. Klaviatuur on palju kindlam ja lamedam vastu sõrmi – mõnele meeldib see, teisele vähem. See on segane reaktsioon. Meil on mõned kvaliteediprobleemid, millega peame tegelema. Aastate jooksul oleme seda kujundust täiustanud; nĂĽĂĽd oleme kolmandas põlvkonnas ja rohkem inimesi on meie edusammudega rohkem rahul.

Kuid mõned aastad tagasi otsustasime, et liblika klaviatuuri edasiarendamise ajal rääkisime ka spetsiaalselt meie professionaalsete tarbijate jaoks kogenud kasutajatega, mida nad klaviatuuril kõige rohkem tahavad, ja me uurisime palju. See oli muljetavaldav projekt – viis, kuidas insenerimeeskond läks sĂĽgavamalt kirjutamise fĂĽsioloogiasse ja psĂĽhholoogiasse – mida inimesed armastavad.

Siis tekkis idee võluklahvistiku kohandamiseks MacBook Pros:

Kui uurime, mida professionaalsed kasutajad kõige rohkem tahavad, ĂĽtlevad nad sageli: “Ma tahan midagi sellist nagu Magic Keyboard, ma armastan seda klaviatuuri”. Niisiis töötas meeskond selle põhitehnoloogia kasutuselevõtu idee ja selle kohandamise jaoks sĂĽlearvutite jaoks, mis nõudis töölaua klaviatuuride erinevat rakendamist.

Uued MacBook Pro raamid

NĂĽĂĽd jääb kĂĽsimus: kas Apple paneb selle uue klaviatuuri mõnele teisele MacBooki mudelile? Kahjuks ei jaga Schiller seda teavet, vaid väidab, et Apple “hoiab” praegu mõlemat tĂĽĂĽpi – mis iseenesest pole tegelikult oluline. Kuid kui arvestada, et * kõik * liblika klaviatuur on osa ettevõtte loobumisest, võtaksin riski, et see kaob Apple’i toodetest väga kiiresti.

Tegime mõlemad: täiustasime liblika klaviatuuri ja lõime selle uue Magic Keyboardi meie Pro sülearvutitele.

Juhid jagasid ka mõningaid praktilisi muudatusi uues klaviatuuris.

Pidime parandama lukkude all asuvat kummist kupli kujundust, et õiges punktis tunnet ja survet luua. Pidime märkmiku kirjutamissügavust suurendama umbes millimeetrini, kuna paljudele professionaalsetele kasutajatele meeldib see sügavus veidi rohkem ja samal ajal lisada see kerge ja õhukese kujundusega.

Mis puudutab liblikklaviatuure viimastel aastatel olnud negatiivsete reaktsioonide kohta, ĂĽtles Schiller:

Parema toote valmistamiseks on meil alati midagi õppida, olenemata tagasisidest, mida siis teha, et see parem oleks? Kas me saame selle parandada, järgides juba olemasoleva joont või peame minema teist teed? Ja kelle jaoks? Meeskond võttis aega uurimiseks, uurimiseks, uurimiseks ja taasavastamiseks. Nad on viimastel aastatel selles valdkonnas palju õppinud.

Schiller rääkis ka võimalusest puutetundlik ekraan lõpuks Maci installida, mida ta pidas tarbetuks: “Seda inseneritööd on kõige parem kasutada selleks, et Macil oleks parim klaviatuuri ja puuteplaadi kasutuskogemus.” Juhid lĂĽkkasid tagasi ka idee, et Mac ja iPad ĂĽhendaksid peagi jõud.

Lõpuks ei jätnud Schiller kasutamata võimalust anda sisemuses hea hoog Chromebook. Pärast MacBooki edukuse mainimist koolides ja ülikoolides küsiti juhtidelt tema vaatenurka arvutisse, kus töötavad Chrome OS, mis on ka õpilaste ja õpetajate seas väga populaarne. Vastus osutab vähemalt:

Laste jaoks, kes tõesti naudivad õppimist ja tahavad õppida, on rohkem edu. Ei ole raske mõista, miks lapsi ei kaasata tunnis, kui tehnoloogiat ei rakendata viisil, mis neid inspireerib. Teil peavad olema paigas need keerukamad tööriistad, mis aitavad lastel oma parimaid tulemusi saavutada.

Ja Chromebookid seda ei tee. Chromebookid on klassis väga populaarsed, sest ausalt öeldes on need lastele odavad tööriistad testi sooritamiseks. Kui kõik, mida soovite teha, on lapsi testida, võib-olla sobib ka odav märkmik. Kuid neil ei õnnestu.

Raske, mis? Intervjuu ei läinud hästi ja Schiller pidi selle “ära tõmbama”:

Igal lapsel on võime läbi lĂĽĂĽa – nende aitamine selles on alati olnud meie missioon. Täielikus vestluses kasutajaga CNET, käsitleme sisu, õppekavasid ja tööriistu, mida lapsed ja õpetajad peavad õppima, uurima ja kasvatama. See ei ole ainult testide tegemine.

Loe täielikku Schilleri intervjuud siit.

Intervjuu kasutajale YouTuber

Ikka samal teemal tasub vaadata videointervjuud, mille Schiller andis Jonathan Morrison:

Video kõige huvitavamate osade hulgas tasub ĂĽle minna 3’50-tollisele ja vaadata Schilleri juttu kõige enam kasutatavatest Apple’i toodetest (ainult 15-tolline MacBook Pro, mis asendatakse peagi uue mudeliga) või 8’45 jaoks Ja kuulake, kuidas juhid räägivad uute arvutite toimivusest, märkides, et Apple on välimuse vähendamiseks kõvasti tööd teinud termiline aeglustus ja saavutage maksimaalne võimsus alati, kui vaja.

Samuti väärib mainimist Morrisoni kĂĽsimus SD-pordi võimaliku tagastamise kohta, mille surma surevad endiselt professionaalsed kasutajad (eriti fotograafid ja videograafid) kogu maailmas. Schiller ĂĽtleb ĂĽllatuslikult, et sellega pole seotud mingeid plaane – ega ĂĽhtegi muud fĂĽĂĽsilist ĂĽhendust kui Thunderbolt.

Võib-olla mitte – jällegi pole midagi tulevase komplekti kohta ja asjad võivad alati muutuda. Kuid me veedame koos MacBook Pro’ga palju aega oma tarbijakasutuse uurimiseks, milliseid ĂĽhendusi nad vajavad, kus nende vajadused kasvavad ja kuidas muutuvad. Esitame selle kohta palju sisekĂĽsimusi ja kĂĽsime endalt paljude pistikute, näiteks USB-A, SD või HDMI lugejate kohta.

Lõppkokkuvõttes mõistsime, et tarbijad kasutavad USB-C ja Thunderbolt ĂĽha enam ära. Nad armastavad selle jõudlust, pakutavat energiat ja laadimisvõimet. Seega usume, et nelja Thunderbolti pordi paigutamine meie kõige kallimatele sĂĽlearvutitele avab rohkem võimalusi selleks, mida te lähiaastatel teete. Vastand on see, et mõnede jaoks, kes kasutavad endiselt traditsioonilist meediumit, näiteks SD-kaarte, tähendab see adapteri toomist – ma tõin selle just selleks. Lõppkokkuvõttes pakub see skeem tarbijale suurimat jõudlust ja suurimat paindlikkust.

Kuidas oleks?