PhotoGIMP on nĂĽĂĽd saadaval Snapis

PhotoGIMP on plaaster, mille eesmärk on hõlbustada Adobe’i ökosĂĽsteemiga kursis olevate inimeste rännet, kes soovivad tarkvara kasutada tasuta ja ebaseaduslikult tegutsemata (pole haruldane, et kasutajatel on Photoshopi krakitud versioon).

Nagu iga avatud lähtekoodiga programm, on ka GIMP täielikult kohandatav ning võimaldab liidese ja sisekäskude palju muudatusi. PhotoGIMPi projekti lõi Diolinuxi eest vastutav isik Dionatan Simioni (“suur boss” ?️?️?️), kuid mida aeg edasi, seda rohkem uusi kaastöötajaid liitusid projektiga.

Nii on siin Brasiilias Linuxi kasutajatele tuntud disaini ja professionaali Felipe Cereda puhul, kes lõi Splash Screeni kunsti (väike ekraan, mis ilmub programmi käivitamisel).

gimp-photogimp-edition-image-photo-adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-canonical-diolinux

Nüüd on 2019. aastal tänu Pedro Marinhole PhotoGIMP kohal Snapcraft. Varem tuli GIMP-i installis käsitsi rakendada PhotoGIMP, mis oli vaid plaaster. Kui soovite protseduuri käsitsi teha, pääsete sellele postitusele juurde iga samm-sammult.

Mõned uudised Snapi versioonist

GIMP-i eelinstallitud versiooni ei pea enam süsteemis olema, kuid PhotoGIMP jääb “GIMP” -iks, kuid on installitud programmina. Pedro Marinho saab vastutuse Snapi paketi hooldamise eest Canonicali hoidlas ja lähtekoodi leiate otse tema Github.

Soovitame kõigist ja kõigist PhotoGIMP-is Snapi kaudu leitud vigadest teatada Pedro’s Githubis, et saaksite vajalikud parandused vabastada.

Mul oli rõõm luua PhotoGIMPi jaoks logo, mis viitab GIMP-le ja hoiab projekti isikupära. Ma pole nii kogenud kui Cereda, kuid ikoonivaate korraldamine on huvitav.

gimp-photogimp-edition-image-photo-Adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-kanooniline-dioliinuks-henriquead

Muutsin ka Splashi ekraani, kasutades Cereda tehtud, lisades väiksemaid muudatusi, ilma et see tööd palju mõjutaks.

gimp-photogimp-edition-image-photo-adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-canonical-diolinux

Ilmselt on tööriista otseteid ja paigutust võrreldes GIMP-iga muudetud, et muuta see Photoshopi kasutavate kasutajate jaoks lihtsamaks ja lihtsamaks.

gimp-photogimp-edition-image-photo-adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-canonical-diolinux

Pange tähele ülaltoodud pilti, et vaikimisi on olemas ainult kõige tavalisemad tööriistad piltide redigeerimiseks. Need eksisteerivad jätkuvalt, kuid organisatsiooniline loogika on loodud viitega Adobe tarkvarale.

Muud rakendatud muudatused toimuvad konfiguratsioonipaneelil, vähem tööriistu on nähtavad ja liidest saastamata. Kihtide ja kanalite paneel asub samas piirkonnas, mis asub Photoshopis, samuti fondivaliku vahekaardi lisamine.

gimp-photogimp-edition-image-photo-adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-canonical-diolinux

Arvestades, et see kohandamine on ka kohandatud plaastris, mis töötab nii GIMP-i jaoks Linuxis kui ka macOS-is ja Windowsis. PhotoGIMPi eelis Snapi kaudu on hoida kõik need muudatused teistest GIMP-i installidest eraldi ja hõlpsasti installida, ilma et peaksite midagi käsitsi muutma. Tulevased värskendused saabuvad automaatselt, kui värskendate paketti. Mõnes jaotuses, näiteks Ubuntu, värskendatakse kõike automaatselt.

PhotoGIMPi installimine Snapi kaudu

Snap on Ubuntu vaikimisi konfigureeritud, nii et otsige lihtsalt poest otse: “PhotoGIMP“Ja installige rakendus. Teisi Linuxi-põhiseid sĂĽsteeme saab konfigureerida selles vormingus sellele lingile juurde pääseda.

gimp-photogimp-edition-image-photo-adobe-photoshop-snapcraft-snap-ubuntu-canonical-diolinux

Samuti on võimalus installida terminali abil. Soovi korral kasutage järgmist käsku:

sudo snap install photogimp

Terminali kaudu kustutamine on ĂĽsna lihtne.

sudo snap remove photogimp

Lõpetuseks, eriline tänu Dionatan Simionile minu tagasihoidliku panuse andmise eest sellesse projekti. Lubage mul rõhutada, et kui vähegi võimalik, kasutage Snapi paketihaldurit Pedro Marinhot Github (ilma selleta poleks Snapi kaudu PhotoGIMP-i). Kogu seda tööd kasutatakse avatud lähtekoodiga koostöö vaimu nimel. Usun, et paljusid inimesi saab selle Diolinuxi algatusega aidata.

MĂ„RKUS. Kui valite Snapi kaudu PhotoGIMP, ei pea te oma sĂĽsteemi GIMP-i installima ega teist versiooni olema. See pakett on juba programm, kuhu on paigaldatud plaastrid.

Kuni järgmise postituseni osalege meie foorumis Diolinux Plus ja jagage oma sõpradega, SÜSTEEMAATILISELT! ? ️


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.