Piltide tihendamine, et parandada navigeerimist oma ajaveebis või veebisaidil

Veebisaitide või ajaveebide omanikud, kes soovivad, et sisu oleks kõigile kättesaadav, peavad alati muretsema oma lehe kaalu pärast. Väga rasked lehed teevad elu aeglasema ühendusega inimestele, paljud neist inimestest ei pääse kõnealusele saidile enam juurde. Mis omakorda võib kaotada ka suure juurdepääsu. See on kõigile halb tehing.

Koostasime mitme tööriistaga loendi, mis aitab teil oma veebisaidi jaoks piltide loomisel paar KB-d kokku hoida. Nimelt järgmiselt:

tinypng.com

Vaatamata nimele suudab tinypng töötada vormingus “.png” ja “.jpg”. See teenus kasutab kadudega tihendusmeetodeid, mis vähendavad oluliselt teie piltide suurust, kuid võivad põhjustada ka kvaliteedi kadu.

Minu testis oli 2,1 MB suurune pilt pärast kohapeal kokkusurumist 700 KB. Kas kvaliteedi kaotus on märgatav või vastuvõetav, sõltub palju pildist endast. Võib juhtuda, et üks pilt on pärast kokkusurumist väga halva kvaliteediga, teine ​​aga originaaliga identne. See tähendab, et iga juhtum on erinev.

Juurdepääs tinypng Kliki siia

Imkompressor

ImCompressor on kadudeta pilditihendaja. See tähendab, et see suudab teie pildid kokku suruda, ilma et see kvaliteeti kahjustaks. Kuid muidugi on see oma hinnaga. Pildi suuruse vähenemine pärast ImCompressori tihendamist on üldiselt palju väiksem. Minu testidega varieerub see umbes 2%.

ImCompressor on välja töötatud Pythonis ja GTK-s ning sellel on GNOME Shelliga täielikult integreeritud paigutus. Selle kasutamine on ka tugev külg, kuna see on väga lihtne ja intuitiivne.

ImCompressor on saadaval installimiseks Flatpaki vormingus ja selle leiate aadressilt Flathub.

Linux Mintil on Flatpaki tugi ja Flathub on vaikimisi lubatud, nii et ImCompressori saab installida otse rakenduste poest. Kui kasutate mõnda muud distro ja te ei tea, kuidas flatpakke installida, vaadake seda juhendaja selle kohta, kuidas teema on.

Kui Flatpak on installitud, lisage Flathubi hoidla alloleva käsuga, kui te pole seda veel teinud:

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

GIMP- ja .webp-vormingud

Ăśks parimaid viise pildifailide salvestamiseks või Interneti-teisendamiseks, mis on väikesed ja kvaliteetsed, on GIMP, kasutades vormingut “.webp”. Tegelikult kasutan seda meetodit kõigis oma postituste piltides siin Diolinuksi ajaveebis.

GIMP-i abil faili .webp-vormingus salvestamiseks toimige järgmiselt.

• Nagu on näidatud alloleval pildil, looge kihtide rühm (1) ja lohistage kõik oma projekti kihid sellesse rühma (2). Enne eksportimist veenduge, et kihi vahekaardil valitud üksus oleks rühm, mitte üks selle kihtidest (3).

• Kliki “Arhiiv“, ja pärast seda “Ekspordi nimega“Nimetage oma pilt ja lisage laiend”.webp“Kliki”Eksport“, Valige pildikvaliteet, klõpsake”Eksportr ”uuesti ja sa oled valmis.

GIMPi leiate aadressilt Klõps, Flatpakja ka kõigi suuremate jaotuste hoidlates. Teine suurepärane idee, eriti neile, kes on Photoshopiga tuttavad, kasutada PhotoGimp.

Kui te ei tea või ei tea, kuidas vormingutega töötada Klõps, see juhendaja puhastate kõik või peaaegu kõik teie kahtlused.

Piltide tihendamiseks mõeldud tarkvara on Internetis palju ja on selge, et paljud neist jäävad sellest probleemist välja. Siis “anname palli teile edasi” kommentaarides. Andke meile teada, kui kasutate mõnda ĂĽlalnimetatud tarkvara või teate paremini. Võib-olla ei anna teie ettepanekute tulemusel tulevikus mõnda teist selle teemaga seotud artiklit.

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

Kõik on tänaseks isiklik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.