Pinged Google’i töötajate ja juhtkonna vahel sĂĽvenevad. Tehnoloogiahiid vallandas neli töötajat

Sel esmaspäeval koondas Google neli töötajat “privaatsuseeskirjade ja isikuandmete kaitse korduvate ja korduvate rikkumiste eest”. Vaidlused tekkisid pärast seda, kui ettevõttes asuvas organisatsioonis peatati kaks aktiivse häälega töötajat ja seoses tehnigigandi otsusega on tekkinud mõningane kriitika.

Memo ĂĽleandmine töötajatele, mille on kinnitanud tehnoloogiagigant, teatas Bloomberg esmaspäeval. Kuid mis on selle koondamise põhjus? Dokumentidele juurdepääsu omava The New York Timesi teatel teatas Google, et koondatud töötajad otsisid ja levitasid teavet korduvalt “väljaspool oma töö ulatust”. Ăśks töötajatest koostas teate, et saada e-kiri, milles on ĂĽksikasjalikult kirjeldatud teiste töötajate tööd ja asukohta, ilma nende teadmata või nõusolekuta, öeldakse memos.

“See ei ole see, kuidas Google’i avatud kultuur töötab või mis on loodud töötama,” ĂĽtles ettevõte dokumendis

Kõne all võivad olla ka probleemid, mis on seotud Google’i juhtkonna ja töötajate rĂĽhma probleemse suhtega, mis protestivad ettevõtte seksuaalse ahistamise probleemide lahendamise, töötajate palkamise ja nende töö eest kaitseministeeriumi, ametkondade ja Hiina valitsusega.

Hoolimata sellest vaidlusest, mida on mõnda aega märgatud, näisid nädalavahetusel enam kui 100 töötaja protestid kahe töötaja, Laurence Berlandi ja Rebecca Riversi peatamise vastu kuu alguses, olukorda halvemaks. Pärast seda meeleavaldust San Franciscos otsustas Google vallandada neli töötajat, grupi, mille see töötaja algselt peatas, ja Rebecca Rivers on seda oma Twitteri kontol kinnitanud.

Kriitika hakkas tekkima … Ja nĂĽĂĽd pole see ainult töötajate poolt

Tehnikatöötajate koalitsioon, tehnikatöötajate koalitsioon, ĂĽtles esmaspäeval oma Twitteri kontol, et Google’i otsus oli mõeldud ĂĽlejäänud töötajate peletamiseks. “Kuid ärge laske sellel juhtuda,” palus organisatsioon.

California Hastingsi ĂĽlikooli õigusteaduskonna dotsent Veena Dubal, keda tsiteeris The New York Times, ĂĽtles, et see tagasiastumine näib olevat otsene vastus “mõne töötaja organisatsioonile”. “Ma kahtlen, kas sellel otsusel on tõesti pistmist teiste kolleegide turvalisusega,” sõnas ta.

Siiani võib Google, kui töötajad julgustavad töötajaid oma töötingimuste kohta arvamust avaldama, seda tulevikus muuta, kui mitte juba. The New York Timesi sõnul tĂĽhistas tehnoloogiaettevõte hiljuti mitu meeskonna koosolekut, kus töötajad saavad Google’i juhtidele kĂĽsimusi esitada.