contador gratis Skip to content

Pinged Google’i töötajate ja juhtkonna vahel sĂŒvenevad. Tehnoloogiahiid vallandas neli töötajat

Pinged Google'i töötajate ja juhtkonna vahel sĂŒvenevad.  Tehnoloogiahiid vallandas neli töötajat

Sel esmaspĂ€eval koondas Google neli töötajat “privaatsuseeskirjade ja isikuandmete kaitse korduvate ja korduvate rikkumiste eest”. Vaidlused tekkisid pĂ€rast seda, kui ettevĂ”ttes asuvas organisatsioonis peatati kaks aktiivse hÀÀlega töötajat ja seoses tehnigigandi otsusega on tekkinud mĂ”ningane kriitika.

Memo ĂŒleandmine töötajatele, mille on kinnitanud tehnoloogiagigant, teatas Bloomberg esmaspĂ€eval. Kuid mis on selle koondamise pĂ”hjus? Dokumentidele juurdepÀÀsu omava The New York Timesi teatel teatas Google, et koondatud töötajad otsisid ja levitasid teavet korduvalt “vĂ€ljaspool oma töö ulatust”. Üks töötajatest koostas teate, et saada e-kiri, milles on ĂŒksikasjalikult kirjeldatud teiste töötajate tööd ja asukohta, ilma nende teadmata vĂ”i nĂ”usolekuta, öeldakse memos.

“See ei ole see, kuidas Google’i avatud kultuur töötab vĂ”i mis on loodud töötama,” ĂŒtles ettevĂ”te dokumendis

KĂ”ne all vĂ”ivad olla ka probleemid, mis on seotud Google’i juhtkonna ja töötajate rĂŒhma probleemse suhtega, mis protestivad ettevĂ”tte seksuaalse ahistamise probleemide lahendamise, töötajate palkamise ja nende töö eest kaitseministeeriumi, ametkondade ja Hiina valitsusega.

Hoolimata sellest vaidlusest, mida on mÔnda aega mÀrgatud, nÀisid nÀdalavahetusel enam kui 100 töötaja protestid kahe töötaja, Laurence Berlandi ja Rebecca Riversi peatamise vastu kuu alguses, olukorda halvemaks. PÀrast seda meeleavaldust San Franciscos otsustas Google vallandada neli töötajat, grupi, mille see töötaja algselt peatas, ja Rebecca Rivers on seda oma Twitteri kontol kinnitanud.

Kriitika hakkas tekkima … Ja nĂŒĂŒd pole see ainult töötajate poolt

Tehnikatöötajate koalitsioon, tehnikatöötajate koalitsioon, ĂŒtles esmaspĂ€eval oma Twitteri kontol, et Google’i otsus oli mĂ”eldud ĂŒlejÀÀnud töötajate peletamiseks. “Kuid Ă€rge laske sellel juhtuda,” palus organisatsioon.

California Hastingsi ĂŒlikooli Ă”igusteaduskonna dotsent Veena Dubal, keda tsiteeris The New York Times, ĂŒtles, et see tagasiastumine nĂ€ib olevat otsene vastus “mĂ”ne töötaja organisatsioonile”. “Ma kahtlen, kas sellel otsusel on tĂ”esti pistmist teiste kolleegide turvalisusega,” sĂ”nas ta.

Siiani vĂ”ib Google, kui töötajad julgustavad töötajaid oma töötingimuste kohta arvamust avaldama, seda tulevikus muuta, kui mitte juba. The New York Timesi sĂ”nul tĂŒhistas tehnoloogiaettevĂ”te hiljuti mitu meeskonna koosolekut, kus töötajad saavad Google’i juhtidele kĂŒsimusi esitada.