Apple'i tahvelarvutid on juba "täies tootmises"

Piper Jaffray: iTablet ei maksa rohkem kui 700 dollarit; väljalaskekuupäev pole "asjakohane"

Sel neljapäeval tähistati Apple'i tahvelarvutite kohta käivate uute kuulujuttude pommitamist. Pettumus neile, kes ei suutnud enam kuulda tootest, mida Ma polnud isegi kommenteerinud, tasub seda meeles pidada. Esiteks teatas üks Hiina ajaleht, et toode on "hilinenud" (kas oli kindel kuupäev?) 2010. aasta teiseks pooleks, ja paljastas ekraani üksikasjad; siis Cond Nast (väljaandja Ühendatud) teatas, et on sisu iTableti saabumiseks ette valmistanud.

Kuulujuttude ees kommenteeris Piper Jaffray analüütik Gene Munster täna, et toote turuletoomine oli sel hetkel enam kui asjakohane. Kuid tema jaoks on kuupäev, mil see muutub analüütikute ja teiste investorite jaoks ebaoluliseks.

Apple'i tahvelarvuti või iTableti makett

Ka hindavad Munsteri sõnul hinnad umbes DigiTimes need on kõrgemad, kui ta Apple'i käivitusstrateegia jaoks ennustas, kuskil vahemikus 200 USD iPod touch ja 1000 USD MacBook. Analüütikute arvates paigutatakse tahvelarvuti vahemikku 500–700 dollarit, vastasel juhul väheneb eduvõimalus järsult.

Kui iTablet käivitatakse 1. septembril 2010, saab see Munsteri andmetel aasta lõpuks müüa 650 000 ühikut. Mõni aeg tagasi hindas ta oma esimesel aastal turul 2 miljoni tahvelarvuti müüki, kui see saabus 2010. aasta alguses. Keskmise hinnaga 600 dollarit võib toode hõlmata kiiresti 1% Apple'i müügitulust.

(AppleInsideri kaudu)