Piraadipartei saavutas Islandil peaaegu poole oma hääletamiskavatsustest

Piraadipartei saavutas Islandil peaaegu poole oma hääletamiskavatsustest

Prantsuse pressiagentuuriga rääkides tunnistas ĂĽks partei saadikutest, et praegu on võimatu ennustada, kas trend jätkub, kuid garanteerib: “me näeme, et inimestele meeldib meie stiil, meie lähenemine”.

Negóciose viidatud artiklis rääkis agentuur ka sõjaväelastega, selgitades erinevust traditsioonilise ja piraadipartei vahel. Peamine esiletõst on võimalus esitada ettepanekuid ja osaleda aktiivselt erakondade tegevuses, kui need ühinevad struktuuriga.

Islandi piraatide partei on tegutsenud alates 2012. aastast. Viimastel valimistel riigis õnnestus tal valida kolm esindajat, kui ta sai 5,1% häältest ja seda kvooti suurendati. See nõuab autoriõiguse seaduste läbivaatamist ja digitaalsele sisule juurdepääsu suurendamist. Samuti on tõuke poliitikas suurema läbipaistvuse poole.

Island oli esimene riik, mis pani reageerima nn Panama paberite juhtumile, ajakirjanike konsortsiumi uurimisele, mille käigus tuvastati maksuparadiiside riigis tuhandeid offshore-ettevõtteid. Nimekirjas on mitme Islandi poliitiku ja peaministri Sigmundur David Gunnlaugssoni enda nimed, kes lõpuks tagasi astusid.