Piraadipidu: privaatsete koopiate seadused näevad ette “tasu poti eest”

Hoolimata vabariiklikus assamblees saavutatud ĂĽksmeelest, on uues erakoopiate seaduses sisalduva ettepaneku osas olnud mõned “hääled”, nimelt Piraatide Partei ettepanek, mis sĂĽĂĽdistas seadust “poti tariifide” loomises.

“Seaduse kaitsjad, koalitsioonivalitsused ja jamaopositsioonid on otsustanud viia kõik koos ĂĽhe häälega, suletud kõrvad ja pooled silmis, vastu seadused, mille ainus eesmärk on rahaline tagatis, kasutute lobitööde ärakasutamiseks. enamik inimesi, keda tuleks kaitsta, ӟtles Portugali piraadipartei liikumine oma veebisaidil.

Seaduse eesmärk on ainult “vähendada SPA 5,8 miljonit kohustust, mille personalikulud olid 2010. aastal vaid 6,7 miljonit”, lisas ta postituses ja “tasuda mitmete dinosauruste kunstnike eest, kes on pikka aega olnud sõprusringkonnas – SPA-sõbrad, sest väikseid lapsi vihkavad need, kes peaksid neid kaitsma ”.

PS koostatud eelnõu esitati parlamendile 5. jaanuaril, ühendades ülejäänud parlamendirühmade konsensuse. Ettepanekud lähevad hariduse, teaduse ja kultuuri komisjonile, kus seda arutatakse spetsialiseerumisel.

Tuleb meeles pidada, et PS teeb mitme aspekti seas ettepaneku, et praegune seaduslik 3% suurune summa seadme mĂĽĂĽgihinnast asendataks iga seadme konkreetse väärtusega, sõltuvalt selle võimest “privaatseid koopiaid teha või hoida”.

Väärtus arvestab muu hulgas kahe euro lisamist iga CD-salvesti kohta ja nelja eurot iga CD- ja DVD-salvestaja kohta ning 0,02 eurot GB kohta alates 150 GB-st, kõvaketaste ja SSD-de puhul, mis osutub 0,005 euroni. üle 1 TeraByte.

USB-seadmete puhul tõuseb see väärtus kuni 0,06 euroni GigaByte kohta, mobiiltelefonide ja muude seadmete (näiteks MP3-mängijad) puhul on lisamiskulud 0,5 eurot iga GB mälumahu kohta.

Soovitatud meetmed on saanud negatiivseid reaktsioone, need on avaldanud sellised üksused nagu ANSOL ja ACAPOR, nagu TeK ütles, ja need on edendanud arutelufoorumeid ajaveeb ja sotsiaalsed võrgustikud, nagu ütles Piraatepartei oma avalduses ja nagu SAPO hiljuti uudistes.

“Meie seisukoht seda tĂĽĂĽpi seaduste ja tasude osas on olnud kindlalt kinnitatud alates nende avaldamisest manifestis,” ĂĽtles parteiliikumine. „Oleme meelevaldsete ja varjatud tasude vastu meedias ja audiovisuaalse sisu toetamise eest. Nad on kuritahtlikud, ekspluateerivad ja karistavad valimatult nende meediumide kasutamist, olenemata nende eesmärgist. ”

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé

Toimetuse märkus: Uudiseid muudetakse pärast nende asendamist a link.