PJ keelab käibemaksupettuste tõttu rühmad, mis impordivad toonereid ja printereid

PJ keelab käibemaksupettuste tõttu rühmad, mis impordivad toonereid ja printereid

Justiitspolitsei teatas täna, et lõpetab maksupettuste, dokumendivõltsimise ja kuritegelike ühenduste uurimise, mis on suurte mõõtmetega ja eriti keeruline, seoses toonerite ja printerite omandamisega käibemaksupettuste jaoks.

Politseil õnnestus tungida võrku ja hoida üks kinnipeetav ning 18 kohtualust, sealhulgas üksikisikud ja ettevõtted, seotud tegevustega, mis näitasid 40 läbiotsimist ja mille kohta on veel pooleli vahistamismäärused.

Nimesid mainimata öeldi kohtunike avalduses, et uurimisandmed ulatuvad aastasse 2002/2006 ja et operatsioonil on maksuhaldurite koostöölemente ning käivitati ka rahvusvahelise õigusalase koostöö mehhanismid.

PJ sõnul kasutab võrk mitmeid rahvusvahelisi käibemaksupettuste ahelaid, mis on riikidevahelise võrgu osa. Maksusumma tagasinõudmiseks osteti arvutitarbeid, kasutades nahafirmasid (kadunud kaupmehi) ja rauast otsaesiseid, kahjustades sellega riiki enam kui 15 miljoni euro võrra.

Uurimise raames viib PJ läbi kohtuekspertiisi, dokumentaal- ja pangaanalüüse, kasutab tõendite kogumiseks ja mitmelt pangakontolt saldode konfiskeerimiseks spetsiaalseid vahendeid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi