PJ pidas kinni kolm kvalifitseeritud arvutipettusega seotud inimest

Justiitspolitsei andis küberkuritegevuse ja tehnoloogiakuritegude vastu võitlemise riikliku üksuse (UNC3T) kaudu välja vahistamismäärused, mis anti välja kolme inimese leidmiseks ja kinnipidamiseks, keda kahtlustatakse arvutipettuste, loata juurdepääsu ja rahapesus. Kahtlusaluste hulgas on 38-aastane mees ja kaks naist vanuses 41 ja 57 aastat.

Uurimine algas 2018. aasta veebruaris pärast kaebust pangakaardiandmete väärkasutamise kohta ning seda hiljem pettuse teel kaupade ja teenuste ostmiseks. PJ märkis, et kasutati ja tuvastati mõningaid välismaalt pärit pangandusasutuste pangakaardiandmeid, samuti võltsitud identiteetide kasutamist, mida kasutati veebipõhiste mängude platvormil registreerumiseks.

Politsei teatas, et uurimise käigus määrati kindlaks faktilised asukohad, tuvastati ebaseaduslikult saadud summade kättesaamiseks kasutatud pangakonto omanikud ja asuti kuritegeliku rühmituse osalisi arreteerima. Kinnipeetavad viibivad kohtulikul ülekuulamisel ja ootavad asjakohaste õiguskaitsemeetmete rakendamist.