Anonymous on sulgenud ligi 200 dĹľihadistide Twitteri kontot

PJ pidas kinni seitse inimest, keda kahtlustati häkkimises

Seitse inimest vanuses 17–40 aastat arreteeriti kahtlustatuna arvutikuritegude toimepanemises, nimelt teenuse keelamise (DDoS) rünnakutes, veebilehtede rikkumises, ebaõiges juurdepääsus ja andmevargustes. Uurimine algas eelmise aasta aprillis, mis kulmineerus ulatusliku operatsiooniga, nn C4R3T05 (Grimassid).

24 koduotsingut viidi läbi “suure hulga teabe ja tõendite põhjal”, kirjutas PJ avalduses. Kuid kohtuekspertiisi tõendite hulk on kiiresti kasvanud, kuna uuriv politsei teatas, et on operatsiooni käigus arestinud kĂĽmneid arvutisĂĽsteeme.

“Nende rĂĽhmade tegevus keskendub sagedastele ja ohtlikele rĂĽnnakutele institutsionaalsete, avalike ja erasektori IT-sĂĽsteemide vastu,” selgitas PJ.

Lisaks rünnatavate üksuste nõuetekohase toimimise õõnestamisele on häkkerid vastutavad ka nende eest vastutavatele teenustele ja organisatsioonidele pakutava halva kuvandi eest ning aitavad vähendada kasutajate üldist usaldust Interneti vastu.

“Justiitspolitsei jätkab uurimist nende rĂĽhmade kriminaalsuhete olemuse ja ulatuse kindlakstegemiseks, jätkab sarnaste kriminaalsete nähtuste konkreetsete juhtumite jälgimist, mis on seotud seda tĂĽĂĽpi kuritegude praktiseerimise, õhutamise, väidete või vabandusega”, võite lugeda avaldatud teabe põhjal.

Kinnipeetavad osalevad esimesel kohtulikul ülekuulamisel, kus neile rakendatakse vastavaid õiguskaitsemeetmeid. Üks kinnipeetuist on väljaande Tugaleaks ajakirjanik Rui Cruz, kes annab teada mitmest Portugalis arvutirünnakutega seotud juhtumist.

Kohtupolitsei dokumentides ei ole otseselt viidatud kollektiivsele Anonüümsele Portugalile, kes väidab, et enamik Portugali üksuste vastu suunatud arvutirünnakuid on toimunud.

Expresso sõnul põhinesid arreteerimised avalike ministeeriumide, justiitspolitsei enda, justiitsnõukogu, EDP ja kutseliste ajakirjanike komitee vastu suunatud rünnakutel.

Kirjutage märkmeid: Uudiseid täiendati uurimist esile kutsunud arreteerimiste ja juhtumite kohta

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi