Platvorm tuvastas juba 90% veebi vihakõnedega sõnumitest. Ainult 71% kustutati

Euroopa Komisjon on avalikustanud oma viienda hindamise tulemused käitumisjuhendi toimimise kohta, mis kiideti heaks 2016. aastal Internetis vihakõne vastu võitlemiseks. Üldiselt olid tulemused positiivsed. Aruanded näitavad, et märgistatud sisu töödeldakse 24 tunni jooksul, 90% juhtudest. Pange tähele, et 2016. aastal oli see näitaja umbes 40%.

Teatatud sisust peeti 71% tegelikult vihkavaks ja eemaldati kohe Internetist – 43% rohkem kui neli aastat tagasi. „Toimimisjuhend on edulugu, eriti kui asi puudutab Internetis toimuva vihakõne vastu võitlemist […] see võimaldab väärtuslikke partnerlusi valitsusväliste organisatsioonide, riigiasutuste ja tehnoloogiaplatvormide vahel. Mis on võrguĂĽhenduseta ebaseaduslik, jääb veebis ebaseaduslikuks, ”kommenteeris väärtuste ja läbipaistvuse portfelli asepresident VÄ›ra Jourová.

Euroopa justiitsvolinik Didier Reynders nõustub edu ideega, kuid juhib tähelepanu sellele, mida edasi minna. “Heade silmadega nägin seda tulemust. Kuid me ei tohiks selle parandusega nõustuda ja peame jätkama head tööd. Ma palun platvormil vähendada lĂĽnki, mida meil selles viimases hindamises veel õnnestub tuvastada, eriti mis puudutab kasutajatele tagasiside andmist ja läbipaistvust, “ĂĽtles ta avalduses.

Aruanded näitavad, et platvorm vastas 67,1% -le kasutajate loodud hoiatustest. See arv ei kasvanud nii palju kui teised, kasv võrreldes eelmise tulemuslikkuse hinnanguga oli vaid 1,7%. Euroopa Komisjon kirjutab aga, et ainult Facebook annab kasutajatele tagasisidet süstemaatiliselt, ülejäänud ettevõtted peavad aga nii selles aspektis kui ka läbipaistvuses oluliselt paranema.

Vihkamise vastu võitlemise meetmeid tugevdatakse tulevastes digitaalteenuseid käsitlevates seadusandlikes meetmetes, mis on praegu avaliku arutelu all. Samuti kavatseb komisjon suurendada võitlust platvormide stiimulitega tõhusamate ja järjepidevamate hoiatussüsteemide väljatöötamiseks.

See toimimisjuhend esitati 2016. aasta mais. See töötati välja Euroopa Komisjoni, Facebooki, Microsofti, Twitteri ja YouTube’i vahel, et reguleerida ja julgustada selliste sõnumite tuvastamist, mis õhutavad vägivalda või vaenu inimrĂĽhma või ĂĽhe nende liikme vastu, määratledes rassist, nahavärvusest, päritolu või rahvuslik või etniline päritolu. Lõplik hindamine toimus 4. novembrist kuni 13. detsembrini 2019.