Play pood jääb kättesaadavaks olemasolevatele Huawei seadmetele

Play pood jääb kättesaadavaks olemasolevatele Huawei seadmetele

Eelmisel nädalal andis Donald Trump välja korralduse, milles kutsuti üles kehtestama rahvusvaheline hädaolukorra majandusjõudude seadus, andes Ameerika Ühendriikide presidendile õiguse reguleerida kaubandust riiki ähvardava ohu korral. Huawei ja ZTE olid ettevõtted, kes olid kõige rohkem suunatud otsusele, mis takistas USA telekommunikatsiooniteenuseid välismaal toodetud seadmete paigaldamisel.

Selle otsuse mõju kohta ilmus nädalavahetusel Reutersilt uudis, et Google peatab operatsioonid Huawei’ga, kuna selle rakenduste pood pakub rakendusi Android-seadmetele, varsti ka Hiina tootjate seadmetele. Google’i mobiilsideteenuste olulised rakendused, nagu Gmail, peaksid Huawei seadmetes värskenduste saamise lõpetama.

Google tuli täna protseduuri täpsustama, öeldes, et kõik olemasolevad Huawei seadmed saavad jätkata Google Play poe kasutamist, edendades Tech Crunchi, mis annab miljonitele kasutajatele kindlasti rohkem puhkust. Kasutajad saavad Google Play Protecti kaudu jätkuvalt turvakaitset.

Ainus ikoon, mille väljaanne Google’i avalduse ees tõstatas, on see, kas tulevased Huawei seadmed saavad Androidi kõiki funktsioone ära kasutada. Ja mis seadmed saavad jätkuvalt Androidi värskendusi. Samuti selgitas Huawei The Verge’ile saadetud märkuses, et see teeb värskendusi kõigile seadmetele (nutitelefonid ja tahvelarvutid), mida mĂĽĂĽakse ja mis on saadaval kogu maailmas kauplustes, sealhulgas perekond Honor.

Selline olukord võib põhjustada Huawei oma situatsiooniplaani aktiveerimise: ettevõte on loonud oma Androidi asendusoperatsioonisĂĽsteemi nutitelefonide, sĂĽlearvutite ja seadmete jaoks, mis sõltuvad Google’i operatsioonisĂĽsteemist.

Samuti takistati nende Hiina tootjatega äri tegemast, st tarnijaid nagu Intel (serveriprotsessorite peamine tarnija), Xilinx (võrkudes kasutatavate programmeeritavate kiipide müük), Broadcom (võrkude jaoks kiipide vahetamise pakkuja) ja Qualcomm (protsessorite ja modemite pakkumine). riistvara Huawei. Saksamaal langesid Infineon Technologies AG aktsiad, kuna nende hulka kuulusid Ameerika tootjad Micron Technology ja Western Digital. STMicroelectronics NV näeb ka oma varude metsistumist.

Bloombergi teatel näevad tootjad seda olukorda juba ette ja kolm kuud lisavad varusid, et hoida oma tegevust võimalikult madalal. Kolm kuud vastas Hiina ettevõtte juhtide prognoose Hiina ja Ameerika Ăśhendriikide vahelise “kaubandussõja” lahendamiseks. Kuid kui arvutused on valed, võivad tagajärjed olla laastavad, mistõttu Hiina hiiglane kaotab hinge, eriti selles olulises etapis alates 5G-st.

Toimetuse märkus: Uuendatud Huawei vastusega The Verge’ile kell 11.30.