PlayStation 5: Sony andis välja uue konsooli seadistuse

PlayStation 5 kinnitatud uudised hõlmavad 8K graafikat, kiirte jälgimist, SSD-d ja tagurpidi ühilduvust

Mark CernyPlayStation 4 peaarhitekt, selgus sel teisipäeval (16) portaalile antud intervjuus Ühendatud Sony, California (USA) peakontoris, üksikasjad eelseisva PlayStation 5 kohta. Täitevvõimu sõnul on uus konsool aastast Sony toetab 8K graafikat, kiirte jälgimine, tagurpidi ühilduvus mängude eelmiste versioonidega ja kõvaketta asendamine SSD-ga, mis lubab kiiremat mängimist.

Esimene ilmutus PlayStation 5

Vastavalt Cerny, mitu stuudiot on koos töötanud ja Sony hiljuti kiirendatud kasutuselevõtt devkitid et mängutegijatel oleks aega muudatusi kohandada. Sellega seoses tuleb katseid läbi viia kogu 2019. aasta jooksul ja käivitamine toimub alles 2020. aastal.

Järgmise põlvkonna kohta on juba ilmnenud see, et protsessor ja graafikaprotsessor muutuvad paremaks, pakkudes varem kättesaamatut graafikatruudust ja visuaalseid efekte. Teine detail on seotud süsteemimäluga, mis suurendab suurust ja kiirust, kui mängude failid võtavad rohkem ruumi allalaadimised, välja arvatud suurema mahutavusega meediumid.

PlayStation 5: Sony andis välja uue konsooli seadistuseSony uus konsooli konfiguratsioon toetab 8K ja kiirte jälgimist

Tugev konfiguratsioon

Seadete kohta on konsoolil kiip Oh jumal, mis põhineb liini kolmandal põlvkonnal Ryzen uue mikroarhitektuuri kaheksa südamikku Zenn alates 7nm. Kõigi nende täiustuste tulemus riistvara on 8K graafika toega konsool.

GPU, perespetsiifiline variant Navi andma Radeon, toetab kiirte jälgimine, tehnika, mis simuleerib keerulisi interaktsioone 3D-keskkonnas, sealhulgas heli, ja mida teised konsoolid veel ei halda.

“Kui soovite korraldada testi, kas mängija kuuleb teatud heliallikat või kas vaenlane kuuleb mängija samme, on kiirte jälgimine selle jaoks kasulik.”

Mark Cerny, PlayStation 4 peaarhitekt

Sellega vastavalt Cerny, mängija keelekümblus on palju parem, heli tuleb eri suundadest, ülevalt, tagant ja küljelt. Ehkki efekt ei vaja välist riistvara, töötab see kõlarite ja teleri heli kaudu ümbritsema.

Veel üks suur muutus, mis saabus PlayStation 5 asendage kõvaketas a-ga SSDseda Sony lubab parandada laadimisaega ja mängimist. Tugevuse tõestamiseks SDD Uutel konsoolidel teevad juhid jooksumängude väikseid teste Ämblikmees, eksklusiivne 2018. aasta platvormile, a PS4 Pro. Mudeli käivitamiseks kulub 15 sekundit. Teine test tehti sama mänguga teises arvutis, võimalusel uue konsooli seadistusega, ja käivitamiseks kulus pool aega PS4 Pro (0,8 sekundit).

Ps5Spider-man on PlayStationi eksklusiivne mäng, mis ilmus 2018. aastal (Pilt: Marvel)

Ühes teises näites selgitas ta, et ekraani laadimine võib võtta mitu minutit, kuni mäng võtab kõvakettalt välja vajaliku. Sama kehtib ka siis, kui tegelane liigub mängu kaugete punktide vahel. Isegi ukse avamine võib võtta üle minuti, sõltuvalt sellest, mis teisel pool on ja kui palju andmeid mäng vajab. Ja SSD-draividega suureneb see palju.

Ikka, Cerny mainida, et mõlemad Playstation 4 as PlayStation 5 põhineb osaliselt samal arhitektuuril ja see tähendab, et tulevased konsoolid ühilduvad eelmiste põlvkondade mängudega.

PlayStation 5: Sony andis välja uue konsooli seadistuse

Cerny tehke selgeks, et konsool ei tohiks 2019. aastal igal ajal kohale jõuda ja eriti pole see lihtsalt värskendus PS4. Juhatus oli neljanda põlvkonna konsoolide peaarhitekt, integreerides arendajate soovid ja nende mängude ootused. Rohkem kui 90 miljonile inimesele, kellel on PS4, see on hea uudis.

“PõhikĂĽsimus on see, kas konsool lisab juba kasutatava kogemuse tĂĽĂĽbile veel ĂĽhe kihi või võimaldab see põhimõttelisi muudatusi selles, mis mäng võib olla.”

Mark Cerny, taga “peaarhitekt” Playstation 4

Allikas: Wired, Verge