Põhilaval palju andme- ja videokõnesid: SAPO TEKi kogemus 5G-ga Web Summitil

Nädala alguses näitas Altice juba videokõnet kahe erineva punkti vahel, Picoases hooldatud 5G saidil MEO operaatori peakorteri hoones ja Altice Arenal, mille antenn on nüüd remonditud näitusepaviljonis, kus sel nädalal toimub veebitippkohtumine. .

Kuid pole midagi sellist, nagu otsene katsetamine ja selleks on SAPO TEKil juurdepääs Huawei Mate 20X 5G-le juba Altice pakutava 5G-kaardiga, et tõestada uue põlvkonna võrgu kiirust ja vähese latentsusega eeliseid.

Paljude viimaste päevade jooksul toimunud konverentside, intervjuude, vestluste alustavate ettevõtete ja osalejatega vahel oleme ära kasutanud ka 5G kiirust, eriti kesklinnas, kus kasutame nutitelefonide abil videokõnesid Altice meeskonnaga. . Picoases.

Google Duo kaudu tehtud videokõnede ĂĽhenduste kiirus – peaaegu lähedus ja veebi tippkohtumise etapi piltide sujuv jagamine – olid vaid mõned läbiviidud katsetest. Veebis sirvimisel, veebisaitidel sirvimisel ning isegi fotode ja videote vaatamisel sellistes rakendustes nagu Instagram pole 5G eelised kuigi selged, kuid nutitelefonide kuumkohtade kasutamisel on meil täiendav eelis, ehkki konverentsi WiFi-võrk töötab alati laitmatult.

Vaatamata ajapuudusele teeme endiselt Call of Duty mobile ja Asfalt 9 – Legends reise, kuid piiratud arvul.

Kiiruskatse video ajal näitas allalaadimise jõudlust 300 Mbps, kuid mõnes muus kasutuses läksime kaugemale kui 500 Mbps, mis on siiski kaugel 1 Gbps või 2 Gbps-st, mis oleks selle tehnoloogia abil olnud võimalik, kui meil oleks juurdepääs rohkemale Anacomi saadaolevale spektrile. Sellisel juhul on kaks fikseeritud antennimassiivi, mille spektri annab regulaator testimiseks, 60 MHz, mitte 100 MHz, mis võimaldab suuremat vahemikku ja saavutab ka suurema läbilaskekiiruse.

Lõppude lõpuks võiksime kasutada ka 4G +, kuid enamikus rakendustes on millisekundilisi eeliseid, mida võib olla keeruline mõõta isegi 5G esimeses etapis, kuid mis on selgem tuleviku nõudlikumates rakendustes, näiteks iseseisev juhtimine või IoT-seadmetega ühenduse loomine. .

Altice on viies testis näidanud 5G potentsiaali, kuid kaubanduslikult saadaval oleva teenuse jaoks peab Anacom siiski jätkama 2020. aasta aprilliks kavandatud litsentsi jaotamist.