Põhja-Portugali digitaalne jõudlus kasvas ja langetas Lissaboni tagaplaanile

Linnavolikogu Interneti-kohaloleku indeksi (Ipic2016) uusim väljaanne asetab Murça linna ülemaailmsesse edetabelisse, järgnevad Vila do Bispo ja Bragança omavalitsused.

Nii tekkis esimene põhjas asuv omavalitsus ja Algarve ning alles allapoole esimest korda Lissaboni piirkonnas, viiendal kohal, Lourinhã omavalitsuse kaudu. Varem saavutas Ribeira Grande vald Assoore esindades tabelis neljanda koha.

Täida esimene kümnest komplektist, mis on klassifitseeritud Manteigase omavalitsuse ülemaailmsesse edetabelisse, mis on aastal 5 ex aequo koos Lourinhã ja Guimarãesi linnavolikogu, Alenquer, Leiria ja Alvaiázere ning Santo Tirso linnavolikoguga vastavalt vastavalt seitsmendal, kaheksandal, üheksandal ja kümnendal kohal, viimased kaks samuti ex aequo.

AnalĂĽĂĽsitud indeksi (ipic) keskmine skoor oli 0,439, “mis jääb praegu soovitatuga võrreldes suhteliselt madalaks”, ĂĽtlesid uuringu autorid.

tek camaras ranking 2016 “data-title =” camaras ranking tech 2016 – Digitaalnäitajad Põhja-Portugalis kasvavad ja viivad Lissaboni tagaplaanile – SAPO Tek> 2016. aasta kamarade edetabel

Indeksi arvutamiseks koostati 32 näitajarühma, mis klassifitseeriti vastavalt 308 linnavolikogu veebisaidi otsesele vaatlusele nelja kriteeriumi alusel: Sisu: tüüp ja ajakohastamine; Juurdepääsetavus, navigeerimisvõimalused ja kasutusmugavus, võrguteenused ja osalemine.

Meie raamatupidamine võimaldab järeldada, et keskmisest kõrgema hindega tubade arv kasvas võrreldes 2014. aastaga, kusjuures 150 linnavolikogu – 2014. aastal 145 ja 2012. aastal 154 – keskmisest kõrgema hindega.

“Ăślemaailmsed tulemused näitavad jätkuvalt märkimisväärseid edusamme Portugali linnavolikogu töös Interneti-kohaloleku osas”, leiavad autorid, rõhutades, et “on veel suur tee minna, nimelt kodanikega suhtlemise ja elektrooniliselt pakutavate teenuste kvaliteedi osas”.

IPIC-i aluseks olevad vaatlustegevused töötatakse välja Gávea – Minho ĂĽlikooli infoĂĽhiskonna õppe- ja arenduslabori raames.