Pool Portugali internetikasutajatest sooritas 2018. aastal veebiostusid

Vastavalt Portugali digitaalse majanduse tänavusele uuringule, mille viis läbi ACEPI koostöös IDC-ga, on elektrooniline kaubandus kogu aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud, ulatudes 87,5 miljardi euroni, mis moodustab juba 44% SKPst. Eeldatavasti jõuab see arv 150 miljardini aastal aasta 2025.

B2B ja B2G e-kaubandus kasvas 82 miljardi euroni (41% SKPst), samal ajal kui B2C e-kaubandus kasvas 5,5 miljardini (umbes 3% SKPst).

Uuringu peamised järeldused näitavad ka seda, et pooled Portugali Interneti-kasutajad tegid 2018. aastal veebipõhiseid oste ja et Hiina on jätkuvalt eelistatud turg välismaalt ostmiseks. “Ăśle 70% portugallastest ostab veebi välismaalt, mis on muu Euroopaga võrreldes väga harjumatu, vähemalt lähedal asuvates” suurtes “riikides,” ĂĽtles ACEPI president Alexandre Fonseca täna Lissabonis ajakirjanikega kohtumisel. .

Kõige kiiremini kasvavad tootekategooriad on hotellid, transpordipiletid (44%) ja meelelahutusürituste piletid (37%).

Ă„ri poole pealt näitavad 2018. aasta andmed, et 75% Portugali suurtest organisatsioonidest on digitaalse ĂĽmberkujundamise algatused käimas, “selge strateegia ja juhtpositsiooniga”. KĂĽberturvalisus (78%), pilvandmetöötlus (74%), Big Data ja Analytics (60%), tehisintellekt (40%) ja IoT (42%) on ĂĽhed peamised tehnoloogiad rakendusprotsessis.

Digitaalsete kihlvedude tulemusena ootavad ettevõtted eeliseid peamiselt toodete ja teenuste innovatsiooni osas (74%), suurenenud lojaalsuses ja suhetes oma klientidega (56%) ning suurenenud tuludega (40%).

Kõik on valmis Portugalis „diginädalat“ alustama

Vähem kui nädal enne Portugali digitaalnädala algust rääkis Alexandre Nilo Fonseca ACEPI ettevalmistatud erinevatest algatustest “Portugali majanduse ja ĂĽhiskonna uue muutuste laine kiirendamiseks”.