Pop! _OS 20.04 LTS-i uudised ja allalaadimine

Kui räägime Linuxi distributsioonidest viitena, tuleb peaaegu alati meelde Ubuntu, mõnel juhul ka Mint ja Fedora. Nüüd aga uus versioon Popist! _OS saabus selle postituse eest võitlema.

Uus versioon saabus täna (30), liideses, rakenduses ja sĂĽsteemi “kapoti” all oli väga huvitavaid uudiseid.

Uudised Gnome’i kohta Popist! _OS

Muudatused on sĂĽsteemi käivitamisel juba alanud, kus saate valida eelistatava teema – heleda või tumeda.

Mis puutub taustpildi, siis see ei muuda palju, kuid sellel on siiski suurepärane valik pilte, mida saate oma süsteemis kasutada.

Eelinstallitud laiendused Pop! _OS on äärmiselt sujuv ja õigeaegne, vajalik ainult funktsioonide jaoks, mida System76 meeskond peab vajalikuks kaaluda.

Teine tööriist, mis on samuti muudatusi läbi teinud, on “Teave”. Nagu Ubuntu 20.04, on ka sĂĽsteemi kohta nĂĽĂĽd rohkem teavet, eriti neile, kes kasutavad hĂĽbriidset sĂĽlearvutit (Intel + NVIDIA), mis näitab, milline GPU sĂĽsteemis on.

Rääkides „õnnistatud” hübriididest?, On System76 teinud palju edusamme, mis seisneb nende kaartide kasutamise suurendamises. Näiteks peate Ubuntus minema nvidia seadetesse ja lubama NVIDIA On-Demand ning vastavalt sellele ressursse kasutama.

Popis! _OS, see funktsioon on integreeritud, lihtsalt lülitage menüü kaudu sisse ja taaskäivitage süsteem aktiveerimiseks. Seda protsessi tuleb teha ainult üks kord.

Nagu Ubuntus, saate ka valida, milliseid rakendusi spetsiaalse GPU-ga kasutada, paremklõpsake ikoonil ja valige suvand “Alustage spetsiaalse videokaardiga”

Mis puudutab energiahaldust, siis System76 pakub oma tööriistas System76 Power väga huvitavat täiendust. See on integreeritud GNOME juhtimiskeskusesse koos seal tehtud seadistustega. Ja nüüd on see ühilduv ka muude hübriidsüsteemidega kui kahekordne Intel + NVIDIA, on vahetusvõimalused järgmised:

  • PĂĽhendatud AMD / NVIDIA
  • Integreeritud AMD / spetsiaalne AMD
  • Integreeritud Inteli / AMD

Pop! _OS App Store

Samuti toob uudiseid PopShop, mis tegi otsingusüsteemi täiustusi ning on nüüd rakenduste leidmisel kiirem ja väledam.

Rakenduste kättesaadavuse ja installimise osas on Pop! _OS-iga on nüüd saadaval Flatpak ja vaikimisi lubatud Flathubi hoidla, mis toob väga erinevaid rakendusi. Ja nüüd saate valida, millal installida: kui eelistate pop- või flathubi-hoidlatest.

Plaadid / plaadid popis! _OS

Kõige pilkupĂĽĂĽdvam funktsioon on Windows Tile laiendus, mis loodi pärast mõningaid kasutajatega tehtud uuringuid. Selle uuringu kohaselt on kasutajatel i3wm teisese haldurina, et olla produktiivsem. Nii rakendab System76 seda funktsiooni, ilma et kasutajad peaksid oma kavandatud ja arendatavast Gnome’ist lahkuma.

Kanalis teeme ka ülilahedaid videoid, kus läheme lähemalt iga siin toodud funktsiooni kohta. Allpool saate vaadata videot.

Popi allalaadimiseks _OS 20.04 LTS, pääsete siia lihtsalt juurde.

Kahtluse korral pöörduge meie foorumisse, Diolinux Plus. Kohtumiseni järgmises artiklis, kallistused!