Populaarne videorakendus Snaptube teeb oste ilma kasutaja nõusolekuta

Märgati populaarset Androidi videorakendust Snaptube, millel on üle 40 miljoni kasutaja, tehes võltsklikke reklaamidel ja teenuste ostmisel lisatasu kasutaja ei luba. Veebilehe järgi TechCrunch, digitaalse turvaettevõte Ülesvoolu avastas pahatahtliku tegevuse ja hoidis ära enam kui 70 miljonit kahtlast tehingut neljal miljonil seadmel.

See rakendus võimaldab teil alla laadida videoid ja muusikat YouTube’ist, Facebookist ja muudelt saitidelt. Hiinas välja töötatud rakendus pole Play poes saadaval, sest tootja sõnul ei luba Google rakendusel oma poest videoid alla laadida. Programmi allalaadimiseks on vaja juurdepääsu alternatiivsetele poodidele. Sest TechCrunch, ĂĽtleb arendaja, et tarkvara on “turvaline”.

Androidi CamScanneri pahavara on alla laadinud ĂĽle 100 miljoni

Ăśks ĂĽhest Snaptube teeb ilma kasutaja nõusolekuta ostu – Foto: Reproduction / Snaptube

Snaptube ostab ilma kasutaja nõusolekuta – Foto: Reproductions / Snaptube

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Kui tehing pole blokeeritud Ăślesvoolu, peavad kasutajad maksma soovimatute teenuste eest, lisades põhjendamatuid tasusid kuni kĂĽmneid miljoneid dollareid. Digitaalse turvafirma teatel oli kelmus seotud tarkvara arendamise (SDK) koodikomplektiga Mango, mis lisati Snaptube’i. See installib keskserverist täiendavaid komponente ning kasutab pahatahtlike toimingute tegemiseks ĂĽmber suunamist ja peidab ketti.

Märkuses aadressile TechCrunchSnaptube’i eest vastutav ettevõte teatas, et kaalub õiguslikke samme Mangga vastu. “Me ei saanud aru, et Mango tegi pettust, mille tõttu kaotasime oma kaubamärgi maine.” Pressiesindaja ĂĽtles ka, et koostöö arenduskomplektiga on lõppenud.

PT tegevjuhi Guy Kreami sõnul Ăślesvoolu, seda tĂĽĂĽpi rĂĽnnakute vältimiseks on soovitatav pöörata tähelepanu, kui suureneb mobiilse andmeside või aku tarbimine. Kuum telefon, kui seda ei kasutata, võib olla ka märk tausttegevusest. Lõpuks on alati soovitatav hoida oma seadmesse viirusetõrjetarkvara – vaadake Androidi parimaid võimalusi 2019. aastal.

Viiruste eemaldamine Android-telefonis

Viiruste eemaldamine Android-telefonis