Portugal 2020 innovatsiooni ergutamise võistlus purustab rekordeid

Ettevõtlusinvesteeringute konkursi Portugal 2020 taotlusetapp lõppes eelmisel reedel. Innovation New SI (stimuleerimissüsteem) laekus 1155 taotlust koos kaasneva investeeringuga 2 840 miljonit eurot, mis on kõigi aegade suurim summa, isegi võrreldes muud tüüpi PT2020-ga. Eelmisele äriinnovatsiooniga seotud konkursile on laekunud 875 taotlust investeeringuga 2,2 miljonit eurot.

Meediale saadetud märkuses arvas planeerimisministeerium, et heakskiitmise korral võimaldavad SI-pakkumisele esitatud taotlused luua 16 250 töökohta, lisades, et 854 miljonit eurot viitas ettevõtete loomise projektidele ja 720 miljonit eraldati investeeringuteks piirkondadesse, kus puudus. arenev.

Vastupidiselt varasemale juhtumile jagatakse uus SI Inovação esialgu tagastamatu subsiidiumikomponendi ja pangalaenude vahel, intressid ja kulud kannab PT 2020. Juhatuse hinnangul toob see uus mudel kaasa struktuurifondide võimenduse, asendades selle finantseerimine, mille pank eraldab antud laenu jaoks.

Projektid läbivad nüüd analüüsietapi, lisaks majandusliku väärtuse ja avaliku poliitika kriteeriumidele võetakse arvesse ka nende teostatavusega seotud küsimusi, mida hinnatakse koostöös finantssüsteemiga.

Meenutame, et eelmise aasta detsembris sõnastas valitsus programmi Portugal 2020 edukalt ümber, saades Euroopa Liidult 300 miljonit eurot rohkem kui varasem hinnanguliselt 2,4 miljardit.