Portugal, kus oskuste pakkumine ja nõudlus on väga erinev

Järeldused on loetletud 2014. aasta Hays globaalsete oskuste indeksis, mis on koostöös Oxford Economicsiga avaldatud aruanne, milles analüüsitakse 31 maailma suurima majanduse kvaliteetset tööturgu mõjutavat dünaamikat.

Selle aasta andmed näitavad, et hoolimata Portugali kõrgest töötuse määrast puudub tööturul saadaolevatel spetsialistidel oskused, koolitus või kogemus, mida tööandjad praegu otsivad. Sarnastes olukordades on selliseid riike nagu Ameerika Ühendriigid, Iirimaa või Hispaania.

Portugal on ka üks kõrgeima palgasurvega riike kõrgelt kvalifitseeritud sektorites, näiteks infotehnoloogia, mis on juba mitu aastat silmitsi tõsiste raskustega vastava ala spetsialistide väljaselgitamisel ja ligimeelitamisel.

Ehkki Portugali majandus on hakanud näitama esimesi positiivseid märke ja tööturg näib taastavat osa oma dĂĽnaamikast, “on veel mõned struktuurilised probleemid, mis tuleb kollektiivselt lahendada”, ĂĽtles Hays Portugali tegevdirektor Paula Baptista, nimelt “tõsine talentide mittevastavus, mis võib takistuseks olla. ettevõtted ja spetsialistid astuma järgmise sammu ambitsioonikamate tulevikuplaanide elluviimisel ”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi