contador gratis Saltar al contenido

Portugal on maapiirkondades Euroopa optilise kiu katvuse osas esirinnas. 53% leibkondadest on liitunud võrguga – telekommunikatsioon

Portugal on maapiirkondades Euroopa optilise kiu katvuse osas esirinnas. 53% leibkondadest on liitunud võrguga - telekommunikatsioon

Euroopa FTTH nõukogu hiljutisest aruandest selgus, et Portugal on Euroopa Liidu maapiirkondades kõige suurema optilise kiu katvuse (FTTH) riik. Euroopa kiudoptiliste võrkude eest vastutav organisatsioon näitab, et kokku on 53% maapiirkondade kodudest.

Poodiumil on teisel kohal Hispaania, kus optilise kiuga kaetud maapiirkondade kodudest on 42%, järgneb Rootsi 38% -l kodudest. Sellistes riikides nagu Ühendkuningriik või Saksamaa on hõlmatus vastavalt ainult 7,5% ja 6%.

Kiudoptilise katvuse tase EL maapiirkondades krediit: Euroopa FTTH nõukogu | IDATE

IDATE poolt Euroopa FTTH Nõukogule läbi viidud uuringute kohaselt on Portugal üle Euroopa keskmise (18%). Euroopa agentuur teatas, et Portugalis levis FTTH-võrgustik kiiresti maapiirkondades.

Tasub meeles pidada, et 2019. aasta juulis suurendasid NOS ja Vodafone DSTelecomiga sõlmitud lepinguga optiliste kiududega kaetud majade arvu. Sel ajal jõudis NOS 5,7 miljoni majani ja Vodafone 5,3 miljonini, mis lisab 900–1,2 miljonit veel levialas.

Hiljuti avalikustas Altice Portugal, et 5,3 miljoni kiudkodu eesmärgi saavutamine Portugalis aastaks 2020 on lähemale jõudmisele ja lähemale sellele. 2019. aastal oli selle teenusega 425 tuhat uut kodu, mis teeb kokku 4,9 miljonit. Aastal, mil ettevõte müüs 49,99% oma kiudoptilisest võrgust ja laekus 2,315 miljonit eurot, jõudis see ka miljoni kliendi saavutamiseni fiiberkiu abil, paigaldades 60% paigaldatud alusest.

Anacom teatas märtsis, et 2019. aasta lõpus tellis umbes 67,3% peredest kiiret teenust kindlates kohtades ja hinnanguliselt oli kiirvõrkude juhtmega vähemalt umbes 5,3 miljonit leibkonda. Reguleerivate asutuste teatel on kiudaine domineeriv tehnoloogia, katvus 78,7%.

Samal kuul teatas üksus, et 2019. aasta lõpus tehakse üle poole Interneti-lairibaühendusest ikkagi optilise kiu kaudu (50,6%), kui see protsent kaks aastat tagasi oli 45,2%. Anacom teatas ka tehnoloogiale juurdepääsute arvu 17,4% -lisest suurenemisest võrreldes 2018. aastaga, 297 tuhande uue juurdepääsuga.