RAČUNALNIK

Portugal on naiste ja meeste palkade ebavÔrdsuse vastu vÔitlemisel tehnoloogia valdkonnas liider

Portugal, Ameerika Ühendriigid ja LĂ€ti kuuluvad kolme parima riigi hulka, kes pakuvad naistele tehnoloogia valdkonnas parimaid palgavĂ”imalusi, öeldakse aruandes. 2018 naised tehnika indeksis. Uuringus vaadeldi 41 OECD ja ELi riigi “meeste” ja naiste palgalĂ”het.

Kuna palgalĂ”he kahe soo vahel on umbes 6/7%, mis on vĂ€iksem kui ĂŒlemaailmne keskmine palgalĂ”he igas riigis, on Portugalis tehnoloogia palgavahemik 7,26%.

Tabeli lÔpus on Poola, kus tehnoloogiapalkade erinevus protsentides kogu palgalÔhest on -17,8%.

Palga vÀÀrtuse poolest on USA esirinnas, makstes tehnoloogiasektoris töötavate naiste eest aastas keskmiselt ĂŒle 70 tuhande euro. JĂ€rgmised on Iirimaa 49 052 euroga ja Ć veits 47 814 euroga.

Portugalis oli see keskmiselt ligi 28 tuhat eurot (27 996 eurot), mis on 3500 eurot vÀhem kui selle sektori aasta keskmisena nÀidatud koguvÀÀrtus.

Riigid, kus valdavalt töötab tehnoloogias naisi, on Bulgaaria 30%, Austraalia 28% ja Rumeenia (26%). Enam kui 108 tuhandest Portugali tehnoloogiatöötajast on naised ainult 17 500, mis tĂ€hendab protsentuaalselt ĂŒle 15% (16,08), hoolimata sellest, et Portugal on viies riik, kus STEM-aladel on rohkem naisi koolitatud.

Selle uuringuga kavatseb Honeypot vÀlja tuua, millised riigid pakuvad tehnikamaailmas naistele parimaid vÔimalusi, ja julgustada kogu tööstust astuma positiivsemaid samme soolise vÔrdÔiguslikkuse suunas.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH