Portugal on naiste ja meeste palkade ebavõrdsuse vastu võitlemisel tehnoloogia valdkonnas liider

Portugal, Ameerika Ühendriigid ja Läti kuuluvad kolme parima riigi hulka, kes pakuvad naistele tehnoloogia valdkonnas parimaid palgavõimalusi, öeldakse aruandes. 2018 naised tehnika indeksis. Uuringus vaadeldi 41 OECD ja ELi riigi “meeste” ja naiste palgalõhet.

Kuna palgalõhe kahe soo vahel on umbes 6/7%, mis on väiksem kui ülemaailmne keskmine palgalõhe igas riigis, on Portugalis tehnoloogia palgavahemik 7,26%.

Tabeli lõpus on Poola, kus tehnoloogiapalkade erinevus protsentides kogu palgalõhest on -17,8%.

Palga väärtuse poolest on USA esirinnas, makstes tehnoloogiasektoris töötavate naiste eest aastas keskmiselt üle 70 tuhande euro. Järgmised on Iirimaa 49 052 euroga ja Šveits 47 814 euroga.

Portugalis oli see keskmiselt ligi 28 tuhat eurot (27 996 eurot), mis on 3500 eurot vähem kui selle sektori aasta keskmisena näidatud koguväärtus.

Riigid, kus valdavalt töötab tehnoloogias naisi, on Bulgaaria 30%, Austraalia 28% ja Rumeenia (26%). Enam kui 108 tuhandest Portugali tehnoloogiatöötajast on naised ainult 17 500, mis tähendab protsentuaalselt üle 15% (16,08), hoolimata sellest, et Portugal on viies riik, kus STEM-aladel on rohkem naisi koolitatud.

Selle uuringuga kavatseb Honeypot välja tuua, millised riigid pakuvad tehnikamaailmas naistele parimaid võimalusi, ja julgustada kogu tööstust astuma positiivsemaid samme soolise võrdõiguslikkuse suunas.