Portugal on parim allhanke sihtkoht
DODATKI

Portugal on parim allhanke sihtkoht

Portugal on ĂĽks 11 arenenud riigist, kes on maailmas kõige enam valitud avamere infotehnoloogia teenuste ja äriprotsesside loomiseks. AnalĂĽĂĽsi ulatuse vähendamine EMEA piirkonnale – Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika Portugal hĂĽppab tabelis 7. kohale.

See klassifikatsioon pärineb Gartnerilt, mida Portugal pidas eelmisel aastal allhanketeenuste parandamiseks üheks kõige atraktiivsemaks arenenud riigiks. Siiski tuleb rõhutada, et Portugali turu kui IT-teenuste sisseostmise parandamise geograafia peamine huvi paistab silma peamiselt siis, kui arengumaid ei arvestata. Kui lähed sisse, siis on 30 asukohta huvitavamad kui Portugal. EMEA kontekstis on neid 13.

“See tunnustus tugevdab veelgi meie seisukohta, et Portugalil on suur potentsiaal juhtiva eksporditööstuse väljaarendamiseks, mis põhineb IT- ja BPO-teenustel,” rõhutas andmed avaldanud Portugali allhangete assotsiatsiooni president JosĂ© Galamba de Oliveira. Gartnerilt.

Samuti usub APO, et Portugali positsiooni parandamiseks selles tabelis ja sektori konkurentsivõime suurendamiseks teiste geograafiliste piirkondade suhtes on vaja selles valdkonnas avaliku halduse suuremat pühendumust.

APO välja antud Gartneri uuring ilmus mõni nädal tagasi. Uuringus saadud tulemused on identsed eelmise aastaga, kui Portugal asus arenenud riikide meistrivõistlustel juba 11 riigist väljapoole teenuse osutamist kõige atraktiivsema grupi hulka. Selle rühma eesotsas oli ka tol ajal kokku 30 arenguriiki, mida kinnitas hinnakonkurentsivõime koos inimressursside rohkusega.

Ühingu andmetel peaks Portugali sisseostmine 2015. aastaks tooma 1,3 miljonit eurot eksporti. Selle sektori ettevõtted usuvad, et allhanked Portugalis kasvavad jätkuvalt ja et lähiaastatel suudab see luua riigis 12 tuhat uut töökohta.

Sel aastal on äriprotsesside sisseostmise panus rahvamajandusse hinnanguliselt 1,5 miljardit eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira