Portugal on sotsiaalmeedias kõige aktiivsem Euroopa Liidu riik

Portugal on kõige aktiivsem riik 27 ELi liikmesriigi sotsiaalvõrgustikus. Ligikaudu 75% portugali keelt, kellel on Interneti-ühendus, avaldab suhtlusvõrgustikke. Selle veebiplatvormi keskmine Euroopa “aktiivne” elanikkond on 52%, mis teeb Portugali numbrid veelgi silmatorkavamaks.

Muude tegurite osas, mida Eurostati uuring analüüsis seoses ELi elanike Interneti-kasutusega, olid Portugalil erinevad tulemused. 67% portugallastest ütleb, et nad loevad uudiseid või veebiajalehti, kui Euroopa keskmine on 61%, internetipangas on riiklik kasutustasemeks 41%, kui teiste riikide keskmine on 54%.

Võrgustiku kasutamist reisi- ja majutusteenustes kasutab ainult 28% portugali keelt, mis on palju vähem kui ELi keskmises täheldatud 50%. Rahvuslikud võrgukasutajad paistavad taas silma veebisaitide ja ajaveebide loomisel, kus seda on juba teinud 12%, võrreldes teiste riikide keskmisega 9%.

Interneti-juurdepääsu määr Portugalis on viimase kuue aasta jooksul paranenud, tõustes “35% -lt võrguĂĽhendusega leibkondadest 2006. aastal” 48% -ni 2009. aastal, ulatudes praegu 61% -ni. Need arvud on madalamad kui teistes liikmesriikides registreeritud, kus Islandil ja Hollandis on Interneti-ĂĽhendus keskmiselt 76% leibkondadest – need näitajad tõusevad vastavalt 95% ja 94%.

2012. aastal oli Portugalis lairibaühendusele juurdepääs 60% leibkondadest, mis oli peaaegu kolm korda suurem tulemus kui 2006. aastal registreeritud, kui 24% leibkondadest oli lairiba Internet. Selles valdkonnas on ELi keskmine 72%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi