Portugal on top 10 EL-i riigis, kus on kõige rohkem 5G teste, ilma et talle esitataks isegi riiklikku strateegiat

Portugal on top 10 EL-i riigis, kus on kõige rohkem 5G teste, ilma et talle esitataks isegi riiklikku strateegiat

Portugal on kaheksas riik Euroopa Liidus, kus selle tehnoloogia rakendamiseks on septembris käimas veel 5G testid. Järeldused on esitatud Euroopa Komisjoni asutatud asutuse Euroopa 5G vaatluskeskuse hiljutises aruandes, mis tagab, et sel kuul on Euroopa Liidul (EL) 165 pilootprojekti kokku 125 linnas, mida peetakse tehnoloogia vastuvõtmiseks sobivaks.

Dokumendi kohaselt koosneb esikĂĽmnesse kuuluv Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Inglismaa, Soome, Holland, Portugal, Eesti ja Rumeenia. Hoolimata sellest, et see kuulub sellesse nimekirja, ei kuulu see veel riikliku kavaga liikmesriigi koosseisu.

Septembris Euroopa Liidus käimasolevate 165 pilootprojekti kohaselt on kasv eelmise aasta 138 tasemega võrreldes kokku 125 linnas liikmesriikides, keda peetakse 5G-tehnoloogia kasutamiseks kõlblikuks. Portugalis on aruande kohaselt Aveiro, Évora ja Porto linn, mis peavad muretsema infrastruktuuriga seotud katsete, aga ka tehnoloogiakoridoride pärast, mida viivad läbi eraettevõtted ning ka avaliku ja erasektori partnerluse raames. .

Dokumendis on näidatud ka kuupäev, mis puudutas Altice Portugali 5G turule toomist, antud juhul 2019. aasta teisel poolel, Vodafone poolt 2019. aasta lõpus ja NOSi puhul prognoositakse, et see juhtub 2020. aastal. Siiski on oluline meeles pidada, et see ei pruugi olla säilitati, sest Portugal oli jätnud riikliku tehnoloogiastrateegia kavandatud kuupäeva, mis pidi toimuma septembris.

Kolm operaatorit on kogu 2019. aasta jooksul läbi viinud mitu 5G katset. Viimane Altice Portugal toimub veebitippkohtumise raames ning Vodafone ja NOS panustavad ka mitmetele pilootprojektidele, nimelt näiteks Paredes de Coura festivalil ja NOS Live’is.

Riigid, kus 5G-tehnoloogia võimaldas kõige rohkem linnu, olid septembris Hispaania (24), Prantsusmaa (15), Itaalia (13), Saksamaa (üheksa) ja Ühendkuningriik (kaheksa).

Sel põhjusel ei kuulu see aruandes nimetatud 11 liikmesriigi hulka koos juba avalikustatud plaanide ja tegevuskavadega, nagu Hispaania, Prantsusmaa, Austria, Luksemburgi, Saksamaa, Hollandi, Taani, Ühendkuningriigi, Rootsi, Soome ja Eesti puhul. .

Hoolimata 5G riikliku strateegia esitamata jätmisest, täitis Portugal ülesande korraldada 2018. aastal turuga avalikud konsultatsioonid 5G-s kasutatava spektri osas. Hiljuti kiitis ANACOM heaks otsuse eelnõu 700 MHz sagedusriba määramise kohta elektrooniliste sideteenuste jaoks, piirates 700 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2,1 GHz, 2,6 GHz ja 3,6 GHz sagedusribades eraldatavate sageduskasutusõiguste arvu ja protseduuride määratlusi. eraldatakse enampakkumise teel.

Euroopa vaatluskeskuse aruanne 5G kohta kajastab ka Portugali 2020. aastaks kavandatud spektrioksjonit, milles öeldakse, et kaalul on 700 MHz sagedusriba. Dokumendis öeldakse, et selle aasta septembris olid sagedused 703–733 ja 758–788 MHz.