Portugal saab osa Euroopa suurima päikeseteleskoobi ehitusprojektist

Portugal Space osaleb uue Euroopa päikeseteleskoobi (TSE) väljatöötamisel. Portugali kosmoseagentuur on nüüd osa 18 riigist pärit 30 asutuse konsortsiumi juhtimisest, mis uurib projekti teaduslikku ja majanduslikku teostatavust, mille eesmärk on ehitada suurim kunagi Euroopas ehitatud päikeseteleskoop.

Oma avalduses selgitas Portugal Space, et pärast ettevalmistusetappi, mis lõpeb 2020. aasta lõpus, koostavad konsortsium ja projekti finantseerimisorganisatsioonid teleskoobi paigaldamise üksikasjaliku kava, analüüsides kulusid ja võimalikke riske. Üldiselt läheb projekt maksma hinnanguliselt 180 miljonit eurot.

Neljameetrise peapeegliga, mille on ehitanud ja haldab Euroopa päikeseteleskoopide assotsiatsioon, võimaldab TSE täita tühikuid praeguses kosmoses ja maapealsetel tööriistadel.

Euroopa päikeseteleskoobi illustratsioon

krediit: EST

“Data-title =” Euroopa päikeseteleskoopide illustratsioon – Portugal saab osa Euroopa suurima päikeseteleskoobi – SAPO Teki “ehitusprojektist> Euroopa päikeseteleskoobi illustratsioon krediit: EST

Portugali kosmoseagentuuri andmetel saab TSE uurida päikese atmosfääri magnetilist ühinemist alates fotosfääri sisemistest kihtidest kuni kromosfääri kõrgeimate kihtideni. Lisaks saate näidata päikeseplasma termilisi, dünaamilisi ja magnetilisi omadusi suure ruumilise ja ajalise lahutusega.

TSE paigaldatakse Kanaari saartele ja see peaks päikese aktiivsust jälgima alates 2027. aastast. Portugali kosmose sõnul on see projekt päikesetormide Maale prognoosimise ja leevendamise seisukohast ülioluline. See nähtus võib mõjutada kõige tundlikumaid elektrisüsteeme, põhjustades katkemisi satelliitsides ning rikkeid navigatsioonisüsteemides ja rahvusvahelistes elektrivõrkudes.

Space Portugali presidendi Chiara Manfletti sõnul täiendavad TSE tähelepanekud Portugali tehnoloogiale toetuva ESA missiooni Solar Orbiter avastamist.

Kriitiline tarkvara on välja töötanud missiooniks mitu tarkvarasüsteemi, sealhulgas keskse juhtimis- ja juhtimisprogrammi, rikete avastamise ja taastamise ning termilise käitumise haldamise. Active Space Technologies toodab titaankomponente sondi andmeside antenni tugivarrele ja orientatsioonile ning kanalite jaoks valguse läbimiseks seadme termokilbi kaudu.

Deimos Engenharia, kes aitas arendada ka väljaspool Päikesesüsteemi planeete mõõtmiseks mõeldud ESA satelliidi Cheopsi teaduslikku komponenti, töötab seadmete lennusüsteemide testimise strateegiate määratlemisel ja rakendamisel.