Portugal saavutas rahvusvahelisel arvutiolĂĽmpiaadil 2. koha

Pärast nädalast katsetamist lõppes 31. rahvusvaheline arvutiolümpiaad. Üritus lõppes sel pühapäeval 327 õpilase keskkoolist 87 erinevast riigist või piirkonnast ja Portugalist ning poodiumile astusid dr Escola Secundário Kevin Pucci. Júlio Martins, Chavesis.

Peale Kevin Pucci moodustasid Portugali delegatsiooni Pedro Dias Lissaboni Saksa koolist ja Ricardo Antunes Castro Verde keskkoolist. Selle saavutusega kogus riik kaks hõbemedalit, pärast esimese saavutamist 2018. aastal, ja kaheksa pronksmedalit.

Rahvusvaheline arvutiolĂĽmpiaad

Kevin Pucci hõbemedaliga

“Data-title =” tech rahvusvaheline arvutiolĂĽmpiaad – Portugal saavutas rahvusvahelisel arvutiolĂĽmpiaadil II koha – SAPO Tech “> Rahvusvaheline arvutiolĂĽmpiaad Kevin Pucci hõbemedaliga

Portugal on sellel ĂĽritusel osalenud alates 1992. aastast, saates oma parimaid õpilasi, kes valiti riikliku informaatikaolĂĽmpiaadi kaudu, mida edendas ja korraldas infoĂĽhiskonna edendamise ja arendamise ĂĽhing – Apdsi koostöös Porto ĂĽlikooli teaduskonna arvutiteaduse osakonnaga.

OlĂĽmpiamängude ajal anti välja ka Ibero-Ameerika informaatika ja arvutite võistlusega seotud auhinnad – rahvusvaheline eksam, mis oli ette nähtud Ladina-Ameerika ja PĂĽrenee poolsaare erinevate riikide parimate õpilaste ettevalmistamiseks selleks AserbaidĹľaanis toimuvaks ĂĽrituseks.

Rahvuslike olümpiamängude parimad õpilased kutsuti konkursile Portugali esindama ja üldtulemuseks olid kuldmedal (Kevin Pucci), kaks hõbemedalit (Pedro Dias ja Diogo Nogueira) ja kolm pronksi (Paulo Cortesão, André Guimarães ja David Nassauer).

2020. aastal korraldab Singapur rahvusvahelise arvutiolümpiaadi järjekordse väljaande üritusel, mis kontrollib kõigi osalejate arvuti- ja algoritmialaseid teadmisi, andes endast parima oma riigi esindamiseks.