Apple langes Forbesi innovatsiooni edetabelis ĂĽle 70 koha

Portugal tõstab oma innovatsiooni edetabelit, kuid raiskab jätkuvalt võimalusi

Arvud näitavad, et Portugalil ei ole õnnestunud lahkuda riikide tsikaadirĂĽhmast – riikidest, kus puudub suutlikkus innovatsioonipotentsiaali realiseerida ja muuta märkimisväärse majandusliku ja sotsiaalse mõjuga tulemusteks. AnalĂĽĂĽsitud 52 riigis saavutas see 29. koha koos 14 muu “tsikaadiga”, mis sisaldavad ka selliseid nimesid nagu Venemaa, Brasiilia või Kreeka.

Kuid nad näitasid ka seda, et riigis on näha paranemist kõigis analüüsi dimensioonides: tingimustes, ressurssides, protsessides ja tulemustes, milles võetakse arvesse mitmeid näitajaid (67), mis aitavad hinnata riigi tulemuslikkust mitmes sambas ja seega erinevates dimensioonides. Portugal on mitmel rindel arenenud, kuid on kõige suurema saagikusega tingimustes, mis tähendab võimetust neid omadusi ära kasutada.

Selles hindamisvaldkonnas paistab silma riigi tulemuslikkus võrgustiku ja ettevõtluse samba osas, saavutades 12 positsiooni. Oluline on ka areng rahastamistingimusi hindavates sammastes, kus riik saavutas nelja positsiooni kasvu pärast eelmise aasta 21 positsiooni langust.

Kukkumine on tulemus, mis on saadud inimkapitali sambast (esimest korda pärast paremusjärjestuse väljakujunemist 2011. aastal) ja sambast, mis kogub teavet teadmiste rakendamise kohta.

Baromeetri peamised andmed on COTECi veebisaidil tutvumiseks kättesaadavad. Allpool näete ühte selle kuvamiseks ettevalmistatud infograafikut.

Pildi nimi

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi