Portugal võitis rahvusvahelisel IT-olümpiaadil topeltpronksi

Sel aastal võitis Portugal arvutiolümpiamängude rahvusvahelises finaalis kaks pronksi. Ajavahemikus 23. kuni 30. september Itaalias Sirmiones toimunud võistlusel olid parimad riiklikud arvestused Pedro Paredes ja Francisco Machado.

Olümpia 24. väljaande finaalis oli 310 keskhariduse õpilast, esindajat 80 riigist, kes kahel võistluspäeval võistlesid lõpptestist koosnevate probleemide lahendamisel parima tulemuse nimel.

Ăśritusel jagati auhindu Informaatika-Ibero-Ameerika võistlusele korrespondentsiga – test, mis toetab rahvusvahelisteks olĂĽmpiamängudeks ettevalmistumist Ladina-Ameerika ja PĂĽrenee poolsaare erinevate riikide parimate õpilaste seas. Seal võitis Portugal kolm hõbemedalit (Pedro Paredes, JoĂŁo Ramos ja Afonso Santos) ja neli pronksi (Francisco Machado, Miguel Duarte, Pedro Silva ja Rui Andrade).

Portugal on osalenud rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil alates 1992. aastast. Häid tulemusi on varasematel aastatel korratud. 2009. aastal võitsid Portugali õpilased pronksmedali ja 2011. aastal taas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira