Portugali droon Ziphius saabub Kickstarterisse

Portugali ettevõtte Azorean – Aquatic Technologies välja töötatud veedroon Ziphius saabus Kickstarterisse pärast seda, kui temast sai Engadgeti edendatud MĂĽndipesa konkurss. Meeskond kĂĽsib 125 000 eurot, et saaks veekeskkonnas liikuvaid ja mobiilirakendustega juhitavaid roboteid suures mahus toota.

Selle artikli ilmumiskuupäeva seisuga on Ziphius kogunud umbes kümme tuhat eurot, samas kui projekti rahastamise lõpuni on veel 29 päeva. 25 odavaimat vesidrooni, mis on kättesaadavad kõigile, kes maksavad 195 dollarit, on väljas.

Ühishanke platvormi kasutamine on juba ettevõtte plaanides, nagu TeK märtsis avaldas. Assoorlased on a ketramine YDreamsilt.

Portugali veedroon on teeninud Insert Coins 25 tuhat eurot, kui žürii ja avalikkus valisid selle võiduprojektiks.

Varustatud fotosensoriga, mis võimaldab HD-videot jäädvustada ja edastada, võimaldab Ziphius reaalajas uurida veekeskkondi, mis võivad inimestele raskesti ligipääsetavad olla. See droon on mõeldud isiklikuks meelelahutuseks ja professionaalseks analüüsimiseks. Samuti on Ziphiusel võimalus toimida liitreaalsuse mängu elemendina.

Kasutaja ja seadme vahelist sidet saab teostada kuni 90 meetrit ja selle garanteeritud kestus on ĂĽks tund. Ziphius on ka Youtube’i valmis sertifitseeritud.

Kui rahastust kogutakse, lähevad droonid tootmisse detsembris ja hakkavad algatuse toetajate kätte toimetama järgmise aasta märtsis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi