Portugali ettepanek osalemiseelse eelarve koostamiseks on juba edenemas

Vanemate nurgad, tasuta kultuurivarustus 18-aastastele, värske õuna tootmise toetamine ja õpilaste kokkupuude maamaailmaga on neli rakendatava 2017. aasta osaluseelarve 38 projektist.

Neist kaks on maa peale pandud: värske õuna projekt ja õpilase kokkupuude maamaailmaga, Público edeneb.

Kultuurivaldkonnas on ettevalmistamisel projekt „Kultuur kõigile“, mis teeb ettepaneku, et „kõik, kes saavad 2018. aasta jooksul 18-aastaseks, saavad nautida avalikke, üleriigilisi või linnalisi kultuurirajatisi, näiteks etendusi, muuseume, monumente jne. ”Ütles ajalehele riigisekretär Graça Fonseca, kes vastutab osalustaseme eelarvestamise eest riiklikul tasandil.

Projektis osalevad praegu Serralvese fond ja Casa da Música, lisas ta. Kõigile riiklikul tasandil kasutatavatele seadmetele viidatakse konkreetsel elektroonilisel platvormil ja üle 18-aastased peavad sissepääsu juures näitama ainult kodanikukaarti.

Pakkumisetapis olev 2018. aasta osaluseelarve hõlmab 5 miljonit eurot. Kandidaatide ettepanekud tuleb esitada 24. aprilliks valitsuse sel eesmärgil loodud portaali kaudu ja need valitakse veebis ajavahemikus 11. juuni – 30. september.